Wiosenne porządki

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego, niż wiosenne porządki. Jednak wszystko zależy od tego, jak się do tego podchodzi. Ten czas bowiem stwarza nam świetną okazję do tego, by uporządkować nie tylko nasz dom, ale w ogóle nasze otoczenie.

Reklama

kwiatyNie tylko w szafach

Sprzątanie w domu jest niezwykle ważne, ale robimy je, albo przynajmniej powinniśmy robić je często. Fakt, że po zimie możemy przeprowadzić je dogłębniej. Ale może właśnie dlatego warto połączyć je z czymś więcej, niż tylko porządkami w szafach i dokładnym wymyciem okien. Więc z czyn na przykład?

1. Porządki w budżecie

Wiosna to świetny czas na planowanie wydatków. Możemy przemyśleć kilka rzeczy, choćby dlatego, że czeka nas rozliczenie pit 2011 Darmowy, czy płatny? Drogi czy tani? Przy tej okazji warto zastanowić się, które rozwiązanie w jakiej dziedzinie będzie dla nas najtrafniejsze. Deklaracje podatkowe to także świetna okazja, by zobaczyć, jaki mieliśmy dochód i ile pieniędzy wydaliśmy. Pozwoli nam to zobaczyć, czy powinniśmy oszczędzać bardziej, czy też może mamy możliwości pozwolić sobie na więcej. Dlatego też obowiązek podatkowy nie powinien być dla nas tylko mordęgą. Pozwólmy, by to, że musimy wypełnić druki PIT przydało nam się także w praktyczny sposób.

2. Porządki wśród znajomych

To, że na Facebooku mamy ponad 200 znajomych, którym raz na jakiś czas wyślemy zabawny filmik lub zdjęcie, a portal w naszym imieniu prześle im życzenia urodzinowe nie znaczy, że cały obowiązek, jaki wynika z przyjaźni mamy już odfajkowany. Dlatego przy okazji wiosennych porządków warto zadać sobie pytanie, czy w ostatnim czasie nie zaniedbaliśmy jakiś naszych naprawdę dobrych znajomych. Może warto niektóre kontakty odświerzyc?

3. Porządki w naszej głowie

Choć podobno najlepszy czas na postanowienia to Nowy Rok, możemy jednak złamać tę zasadę. Dlatego, że w czasie wiosennego sprzątania warto zastanowić się, czy nasze plany realizujemy w zadowalający nas sposób. Może należałoby część z nich zmienić lub przyspieszyć ich termin ich wykonania? Może już zbyt długo odsuwamy coś, co powinniśmy byli zrobić już dawno temu lub właśnie chcemy zrobić od lat? Wiosna to świetny czas na takie przemyślenia, może nawet dużo lepszy niż Sylwester, bo rodząca się do życia przyroda i powracające słońce działa na nas stymulująco, czego w zimie nigdy byśmy nie uświadczyli.

Stopka autorska: pit 2011 Darmowy – http://program-pit.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz