Własna strona WWW – Pokaż się światu!

Niemal każdy z nas chciałby pokazać się całemu światu. W XXI wieku i dobie Internetu nie ma rzeczy niemożliwych. Najłatwiejszym sposobem będącym środkiem do upragnionego celu, a więc zdobycia jakiejś popularności (nie mamy tutaj na myśli popularności gwiazdki z miernego showbiznesu słynącej jedynie z pokazywania walorów swojego ciała), jest oczywiście posiadanie własnej strony WWW. Z czym się to jednak wiąże i jakie są koszty całego przedsięwzięcia? Jakie są zyski z posiadania własnej strony WWW?

Reklama

Tworzenie stron internetowych to nie jest prosta sprawa. Nie każdy, kto chciałby takową posiadać, powinien brać się za to samodzielnie ze względu na to, że otrzymany efekt może być daleki od zamierzonego. Zamiast popularności i pozytywnego rozgłosu, możemy stać się pośmiewiskiem Internetu. Za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych nie trzeba długo szukać, aby takie przykłady znaleźć. Jeżeli nigdy wcześniej nie próbowaliśmy swoich sił w budowie stron WWW, zostawmy tworzenie stron internetowych profesjonalistom.

Oczywiście, ich usługi kosztują, jednak są oni w stanie zagwarantować nam, że powstała witryna nie zginie w gąszczu łudząco podobnych i mówiąc obrazowo, kiepskich stron WWW.

Przeglądając Internet odnajdziemy wiele ofert osób fizycznych i firmy, które za opłatą są gotowe nie tylko wykonać stronę WWW, ale również przygotować ją od podstaw, to jest przygotować jej projekt jedynie z naszego pomysłu. Wbrew powszechnej opinii to jest właśnie najtrudniejsze – zmiana pomysłu w funkcjonalną witrynę internetową!

Ale wracając do pytań postawionych w pierwszym akapicie, skupmy się na kosztach i zyskach z posiadania własnej strony internetowej.  Jeżeli chodzi o finanse to tworzenie stron www  de facto nie ma ścisłych widełków. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwanej funkcjonalności, a także czasu wykonania strony i rzeczy wchodzących w skład projektu, cena ta może wahać się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Do tego trzeba oczywiście doliczyć coroczne koszty utrzymania strony w przestrzeni internetowej, a więc opłatę wydajnego i przystosowanego do ilości użytkowników serwera, jak również wykup i przedłużanie domeny internetowej. Często w Internecie można spotkać się z twierdzeniem, że serwer nie jest ważny i wystarczy wykupić pierwsze lepsze miejsce na serwerze wirtualnym za pośrednictwem znanego portalu aukcyjnego. Jest to jednak bzdura, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Nawet najlepszą, najbardziej funkcjonalną i przydatną witrynę internetową można „zabić” mało wydajnym serwerem, który nie pozwoli użytkownikom na jej swobodne przeglądanie i korzystanie z zasobów.

Podsumowując, zanim weźmiemy się za tworzenie stron internetowych, czy to własnej wizytówki, czy rozbudowanego portalu społecznościowego, dokładnie przemyślmy, co chcemy osiągnąć i jakim rzeczywiście dysponujemy na ten cel budżetem. W dzisiejszych czasach, kiedy to Internet pełny jest wszelkiej maści witryn, wybicie się nie zależy jedynie od wykonania, to jest od strony wizualnej i funkcjonalności strony. Wybicie się zależy bardzo często od tego, ile pieniędzy przeznaczymy na stworzenie strony internetowej i jej późniejszy marketing.

Stopka autorska: Tworzenie stron internetowych – http://www.adio.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz