Wlasne łóżko dziecka

Dopóki dziecko jest małe, nie ma problemu by spało w pokoju rodziców lub nawet w ich łóżku. Jednakże w pewnym wieku przychodzi czas na własne łóżeczko.

Reklama

łóżko dzieckaNiektóre dzieci od urodzenia przyzwyczajone są do spania w pobliżu własnej mamy i taty. W pewnym wieku jednak dziecko powinno zacząć przyzwyczajać się do spania we własnym pokoju iwłasnym łóżku. Aby to dziecku ułatwić, trzeba stworzyć mu do tego odpowiednie warunki.

Po pierwsze, pokój dziecka. Należy unikać wystroju, który będzie budził w maluchu strach lub niepokój, zwłaszcza w nocy. Poleca się pastelowe, spokojne kolory i bajkowe motywy. Ważna jest także mała lampka przy łóżku.

Łóżeczko dziecka powinno być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Jeśli rodzice wiedzą, że dziecko w nocy lubi się kręcić i wiercić, łóżko dla dziecka powinno mieć wyższe ściany boczne, aby w nocy nie wypaść. Współczesne sklepy meblowe oferują także wiele łóżeczek, które przypominają np. karocę z dyni czy samochód wyścigowy.

Ważną rolę odgrywa także pościel dziecięca. Przede wszystkim powinna być ona miękka i ciepła. Należy jednak pamiętać o tym, by pościel nie doprowadzała do przegrzewania się dziecka. Pościel powinna być również łatwa w czyszczeniu. Nieświeża pościel może spodować częste choroby i alergie u dziecka.

Aby dodać maluchowi otuchy warto poświęcić większą uwagę wyglądowi pościeli. Powinna być ona na tyle ciekawa by dziecko lubiło w niej spać, ale także nie powinna go rozkojarzać. Jeśli motywów i wzorów na poszewkach będzie za dużo, dziecko będzie pobudzone, a jego usypianie zajmie o wiele więcej czasu.

Ważnym atrybutem jest także dziecięca piżamka. Niechęć do niej może sprawić, że dziecko stanowczo odmówić współpracy przy usypianiu. Powinna być ona komfortowa, oraz zrobiona z przepuszczalnego powietrze materiału. Tak samo jak w przypadku poszewek, ważne jest by nie odwracała uwagi dziecka od snu. Ważne jednak by dziecko się w niej dobrze czuło.

Na koniec nie wolno także zapominać o znalezieniu „nocnego obrońcy” dla malucha. Dziecko o wiele szybciej zaśnie z ukochanymmisiem niż samodzielnie. Wiadomo przecież, że pluszowe zwierzaki to najlepsi pogromcy potworów spod łóżka.

Stopka autorska: pościel dziecięca – http://www.matex.pl/index.php/pl/produkty-dziecice/pociel.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz