Włoska riwiera – Liguria

Liguria jest jednym z najmniejszych regionów administracyjnych Włoch. Leży na południowym wybrzeżu w północno- zachodniej części Półwyspu Apenińskiego. Kraina ta przyciąga turystów przyjaznym klimatem, łatwo dostępnymi atrakcjami i typowo włoską atmosferą. Zaciszne plaże, malownicze miejscowości i niesamowicie pyszna kuchnia to największe atuty tego regionu.

Reklama

LiguriaLiguria od zachodu sąsiaduje z Francją, z pozostałych stron graniczy z Alpami, Apeninami i Morzem Liguryjskim. Składa się z czterech prowincji- Imperii, Savony, Genui i la Spezy. Każda z nich różni się nieco od pozostałych. I mimo że Liguria to zaledwie wąski pasek lądu wzdłuż morza, wystarcza to, by rzeszy turystów zapewnić najlepsze warunki do odpoczynku. Morze Liguryjskie jest ciepłe, a pogoda zazwyczaj dopisuje i raczej nie sprawia nieprzyjemnych niespodzianek. Bogata baza noclegowa sprawia, że w Ligurii naprawdę jest się gdzie zatrzymać. Trochę więcej czasu trzeba poświęcić, żeby znaleźć naprawdę tanie noclegi nad morzem, jednakże wcale nie należą one do rzadkości.

Liguria to nie tylko wspaniałe wybrzeże, ale także perły średniowiecznej architektury. Genua – ojczyzna Krzysztofa Kolumba, Niccolo Paganiniego i Giuseppe Garibaldiego to jeden z największych ośrodków kulturowych, a także największy port całego kraju. La Spezia to ogrmny wybór muzeów i zabytków. Są to dwa miasta, które zadowolą najbardziej wybrednych miłośników historii i architektury. Portofino- luksusowy kurort, w którym spotkać można najbardziej znane sławy świata filmu, sportu czy piosenki i Portovenere- wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niemal obrosły już legendą – choć to tylko niewielkie miejscowości, znane są na całym świecie.

Liguria bardzo często jest pomijana przez turystów, którzy traktują ją troszkę po macoszemu, a jest to region naprawdę warty poświęcenia mu trochę czasu.

Stopka autorska: Liguria – http://www.liguria.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz