Woda do biura – dystrybutor wody czy system filtrujący?

Woda do biura to bardzo ważny element zakupów biurowych. Niezależnie od tego czy jest to firma produkcyjna, czy też zatrudnia pracowników głównie na stanowiskach biurowych – sam dostęp do czajnika i kawy lub herbaty okazuje się niewystarczający w przeciągu ośmiogodzinnego dnia pracy.

Reklama

Biorąc pod uwagę potrzeby ludzkiego organizmu na wodę, należy dobrze zastanowić się nad tym, jaki system dostarczania wody do biura będzie najlepszy.

Systemy takie są trzy: niewielkie butelki z wodą wręczane indywidualnie pracownikom, duże butle do wody wraz z dystrybutorem oraz system filtrujący. Pierwszy system polecany jest głównie w przypadku firm produkcyjnych oraz pracowników mobilnych, którzy docenią możliwość zabrania ze sobą butelki wody. Wiąże się on jednak z dużą ilością plastikowych odpadów, dlatego należy zaniechać go w przypadku innych firm.

W biurach często można spotkać dystrybutory wody. Są dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszych biur, zatrudniających 20-25 pracowników. Do niewątpliwych zalet tej formy należy dostarczanie wody dobrej jakości. Jednakże ma również swoje wady, mianowicie: konieczność przeznaczenia miejsca na magazynowanie wody, zakłócenie pracy biura podczas dostaw (im są one częstsze, tym gorzej), konieczność monitorowania stanu zapasów, by uniknąć sytuacji, w której dostawa przyjdzie długo po czasie, gdy woda się skończy.

Powyższe powody są przyczyną, dla której część biur decyduje się na system filtrowania wody. Bardziej ekonomiczny od dystrybutora staje się on w większych biurach. Nie wymaga dużej powierzchni, a rzadkie wizyty serwisanta w celu wymiany filtru, nie dezorganizują funkcjonowania biura. Równocześnie jednak woda taka ma znacznie mniejszą wartość pod względem składników mineralnych od swojego butelkowego odpowiednika. Co więcej, często usterka systemu filtrującego może nie być na czas wykryta, przez co pracownicy spożywają wodę z kranu, a to może doprowadzić do zatrucia. Niektórzy otwarcie przyznają również, że woda z systemu filtrującego ma inny, gorszy smak.

Czynniki ekonomiczne nie powinny być jedynym kryterium branym pod uwagę podczas zakupu wody do biura. Jakość i bezpieczeństwo spożywania przez pracowników warte są nieco większych kosztów. A jeśli jeszcze pomyśli się o czymś równie unikalnym co dystrybutor z wodą gazowaną, pracodawca na pewno zyska w oczach pracowników.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz