Profesjonalny wygląd bloga wordpress i płatne motywy

W dobie popularności systemu WordPress coraz więcej osób ma problem z profesjonalnym wyglądem swojego bloga. Co można z tym zrobić?

Reklama

WordPress

Problem dotyczy wielu osób z polskiej blogsfery. Niestety, ale gdzieś na poziomie zakładania bloga lub samego zainteresowania tematem zabrakło im wiedzy na temat usability oraz tematów pokrewnych. Bardzo często takie blogi posiadają naprawdę dobrą treść, która zdecydowanie interesuje czytelnika, jednak sposób jej przedstawienia, a przede wszystkim estetyczne walory są na bardzo niskim poziomie, przez co zdecydowanie odstraszają czytelników. Należy zdawać sobie sprawę, że treść to podstawa, jednak sposób jej prezentacji ma również ogromne znaczenie, poniżej parę punktów, jak zmienić wizerunek swojej strony.

Sprawdź konkurencję

Jedna z najważniejszych kwestii, zobacz jak robią to inni. Szkoda drugi raz wymyślać koło. Bardzo wiele rzeczy, a nawet zapewne ponad 90% z nich jest już w sieci. Trzeba poszukać, zrozumieć i zastosować to u siebie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wtyczki, które zostały zastosowane, motyw, ponieważ wiele z nich jest darmowych, a płatne motywy wordpre  jest jeszcze łatwiej namierzyć.

Dowiedz się, czym jest usability

Usability, czyli użyteczność. Najczęściej usłyszymy to słowo właśnie w kontekście stron internetowych. To nic innego jak łatwość z jaką użytkownik, który odwiedza naszą stronę porusza się po niej. To również wygoda z jaką posługuje się stroną. Jeżeli tekst jest czytelny, występują akapity oraz nie ma rażących błędów, współczynnik ten jest wysoki, co zazwyczaj skutkuje częstymi odwiedzinami strony. Warto już na wstępie zadbać, aby czcionka miała odpowiedni rozmiar, a w pasku bocznym nie roiło się od nachalnym reklam.

Pisz teksty najlepiej jak umiesz

Treść, nawet tą najlepszą, należy w jakiś sposób przedstawiać, wcale nie mam na myśli tutaj czynników wynikających z zastosowanego motywu graficznego dla naszej strony, a sposobu układu treści. Należy pamiętać, aby wpis nie był zbyt długi, ponieważ będzie się go źle czytało. Dodatkowo wpis musi być podzielony na części. Tak, aby móc zainteresować użytkownika. Ważne również, aby wzbogacić go o grafiki, zdjęcia lub nawet wykresy. Dzięki temu stanie się on znacznie bardziej atrakcyjny dla odwiedzających. Pozostaje jeszcze kwestia linków wychodzących. Tutaj zdania są podzielone. Na pewno zamieszczając linki do innych stron pokazujesz, że nie boisz się konkurencji, a z drugiej strony wysyłanie użytkowników na inne portale nie jest najlepszym pomysłem.

Te 3 zasady powinny towarzyszyć każdej osobie, która prowadzi lub chce prowadzić blog o jakiejkolwiek tematyce. Pozwolą one zwiększyć czytelność twojej strony opartej nie tylko o popularny system blogowy wordpress.

Stopka autorska: płatne motywy wordpre – http://motywywordpress.pl/tag/platne-motywy-wordpress/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    nie da się zaprzeczyć, content is a king i tego należy się przede wszystkim trzymać 🙂

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz