Wózki paletowe – niezbędne narzędzia w magazynie

Obiekty przemysłowe to miejsca, gdzie znajdziemy wiele urządzeń służących do transportu towaru. Niektóre z nich napędzane są elektrycznie lub gazowo, a inne zaś przy pomocy siły ludzkich mięśni. Mowa oczywiście o różnego rodzaju wózkach, które stanowią integralny element każdego magazynu czy hali produkcyjnej.

Reklama

wózek paletowyPracując w dużym centrum dystrybucyjnym czy magazynie, konieczne jest szybkie przemieszczanie towaru. Często palety, na których ułożony jest towar, są bardzo ciężkie. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z wózka widłowego. Taki pojazd widział prawie każdy. Charakterystycznym elementem są widły, które umożliwiają unoszenie palet na duże wysokości oraz ich przewóz.

Innym narzędziem, z którego korzysta się równie często są wózki paletowe. Spełniają one podobną funkcję co wózki widłowe, jednak ich obsługa nie jest w pełni automatyczna. Dużą rolę odgrywają tutaj pracownicy, którzy obsługują tego typu narzędzie. Korzystając z takiego wózka można z powodzeniem przewieźć kilkusetkilogramową paletę z wykorzystaniem siły ludzkiej. Wózki paletowe są banalne w obsłudze. Wystarczy wjechać nim pod paletę, unieść ją ponad powierzchnie poprzez ‘pompowanie’ i można jechać. Wystarczy ustawić towar w pożądanym miejscu i opuścić widły wózka.

Oczywiście, wózki tego typu wykorzystuje się jedynie, gdy paleta z towarem nie jest zbyt ciężka. Używanie wózka paletowego do przewozu zbyt masywnych przedmiotów może spowodować uszkodzenie pojazdu, a co gorsza, doprowadzić do utraty zdrowia pracownika.

Stopka autorska: wózki paletowe – http://nikoalex.pl/index.php/wozki-paletowe/niskiego-unoszenia

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz