Wpis do ewidencji działalności gospodarczej a konto firmowe

Od lat wiadomo z jak głupimi przepisami prawa muszą każdego dnia zmagać się polscy przedsiębiorcy. Już pierwszego dnia w którym chcą oni założyć swoje przedsiębiorstwo, spotykają pętle ustawodawczą, która praktycznie uniemożliwia założenie firmy, bez posiadania konta firmowego. Jeśli zakładamy konto dla dużej korporacji, bank chętnie pójdzie nam na rękę. Sprawa wygląda inaczej, gdy chcemy otworzyć darmowe konto firmowe.

Reklama

Koncerny międzynarodowe mają łatwiejsze życie

darmowe konto firmoweTraktowanie różnego rodzaju przedsiębiorców przez banki oraz urzędników w zgoła odmienny sposób jest codziennością. Na inne warunki udzielenia kredytu, otwarcia konta bankowego czy założenia funduszu powierniczego może liczyć właściciel małej, jednoosobowej firmy, a na zupełnie inne prezes dużej, międzynarodowej korporacji.

Właściciele małych firm wpadają w pułapkę polskiego prawodawstwa już w chwili, gdy chcą swoje przedsiębiorstwo zalegalizować w Urzędzie Miasta. Ustawa mówi bowiem, iż do umieszczenia wpisu w ewidencji przedsiębiorców potrzebny jest numer rachunku bankowego firmy. Tego niestety przedsiębiorca udostępnić nie może z jednego błahego względu.

Wizyta w banku i otwarcie konta niemożliwe

Po wizycie w banku, w celu otwarcia konta firmowego, przyszły właściciel firmy dowie się, że do otwarcia konta potrzebuje zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. I ani bank nie otworzy mu konta, ani urzędnik państwowy nie udzieli wpisu, jeśli obaj ściśle będą trzymali się przepisów. Najczęściej oczywiście któraś ze stron nagina przepisy(najczęściej jest to bank), by umożliwić przedsiębiorcy legalne funkcjonowanie.

Co jednak dziwi najbardziej to fakt, że przez ponad dwadzieścia lat, od kiedy funkcjonują przepisy wolnorynkowe, żadnemu z polskich rządów nie udało się unormować sytuacji przedsiębiorców. Opowieści o innych przepisach, które uniemożliwiają w sposób legalny, funkcjonowanie wielu polskich firm każdego dnia można by snuć całymi miesiącami. I nie powiem tu nic odkrywczego, kiedy stwierdzę, że ścisłe trzymanie się przepisów prawa przez polskie firmy nie ma prawa bytu, a zdziwienie urzędników, gdy ktoś to prawo złamie jest co najwyżej nie na miejscu.

Stopka autorska: darmowe konto firmowe – http://darmowe-konta.pl/darmowe-konta-firmowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz