Wpływ aromaterapii na samopoczucie

Działanie olejków zapachowych na system nerwowy człowieka i jego psychikę jest naukowo udowodnione. Uczeni z dziedziny psychoaromaterapii przedstawiali niejednokrotnie w swoich pracach jak w sposób przewidywalny i stały uaktywniają one nasz  system dokrewny.

Reklama

olejekTo, że olejki zapachowe i aromaterapia działają pozytywnie na samopoczucie jest już obecnie niezaprzeczalnie. Odpowiednie rodzaje różnych olejków mogą mieć różny wpływ na nasz nastrój. Liczne artykuły, które opisują zalety aromaterapii sprawiły, że na naszym rynku pojawił się ich bardzo duży wybór. Przełożyło się to oczywiście na ich bardzo duże rozpowszechnienie w Internecie i sklepach stacjonarnych. Po ich wysokiej popularności w kosmetyce, możemy spodziewać się, że równie dobrze rozpowszechnią się z olejkami eterycznymi  w medycynie naturalnej.

Olejki zapachowe i eteryczne od wielu lat znane są za ich właściwości przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i antydepresyjne. Ich bardzo skomplikowany skład chemiczny jest bardzo trudny do odtworzenia przez co powinniśmy podchodzić z dystansem do olejków syntetycznych, uzyskiwanych w laboratorium. Zastosowanie tych drugich powinno się ograniczyć jedynie do rozpylania zapachów w pomieszczeniach za pośrednictwem kominków zapachowych.

Gdy stosujemy olejki zapachowe jako dodatek do takich zabiegów jak masaże czy kąpieli, to trzeba uważać, aby nie zastosować zbyt dużej ilości. Wszystkie olejki są bardzo skoncentrowane, w 1 ml znajduje się ogromna liczba związków, które w bezpośrednim kontakcie z naszą skórą, mogą nam jedynie zaszkodzić. Do kąpieli i masażu stosuje się jedynie kilka kropli, które nie będą już wykazywać negatywnego oddziaływania.

Żeby mieć pewność iż nie jesteśmy uczulenie na dany olejek zapachowy, zaleca się stosowanie odpowiedniego testu, który to może wykluczyć. Żeby przeprowadzić test, należy zaopatrzyć się w olejek do masażu. Może to być przykładowo olejek migdałowy lub winogronowy. Następnie należy pobrać łyżeczkę olejki i dodać do niego kilka kropel olejku, który chcemy na sobie przetestować. Po wymieszaniu mieszaniny należy ją dokładnie rozsmarować na zgięciu ręki. Jeżeli następnego dnia nie zauważymy żadnych alergicznych objawów, to znaczy że możemy stosować taki olejek zapachowy do zabiegów, w którym będzie on miał bezpośredni kontakt z naszą skórą.

Stopka autorska: olejki zapachowe – http://amorspa.pl/pl/olejki-zapachowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz