Wskazania i przeciwwskazania do hydrokolonoterapii

Hydrokolonoterapia to zabieg, o którym mówi się ostatnio wiele. Zarówno w kontekście znaczenia dla zdrowa, szerokiego zastosowania w różnych dolegliwościach, jak również jako o metodzie, którą upodobało sobie wiele gwiazd i celebrytek. Oczywiście jest to przede wszystkim zabieg prozdrowotny, leczniczy, profilaktyczny, ale tajemnicą poliszynela jest, że wiele znanych osób stosuje go jako metodę na utratę zbędnych kilogramów.

Reklama

brzuchOczywiście oczyszczając organizm, usprawniając działanie układu pokarmowego, hydrokolonoterapia może wpływać na przemianę materii i odchudzanie. Jednakże fachowcy w tej dziedzinie twierdzą, że nie jest to stricte terapia odchudzająca. Dopiero w połączeniu z innymi metodami, może dawać efekty oczekiwane przez odchudzających się. A zatem decydując się na hydrokolonoterapię dla uzyskania ładnej sylwetki, należy zweryfikować dietę, wprowadzić sport i ćwiczenia.

Przede wszystkim hydrokolonoterapia jest zabiegiem, który ma oczyszczać organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Jest to płukanie jelita grubego, ale na całej jego długości, a zatem oczyszczanie, swoiste porządki w organizmie są bardzo dokładne. W większości przypadków jeden zabieg to zdecydowanie za mało. W zależności od wyników badań, efektów oczyszczania, niezbędny cykl może obejmować zarówno dwa zabiegi jak i dwanaście. Warto wiedzieć, jakie dolegliwości pomoże zwalczać hydrokolonoterapia. Wskazań jest naprawdę wiele, ale zawsze skorzystanie z zabiegu powinno być poprzedzone badaniem, skonsultowane z lekarzem i prowadzone w połączeniu z medycyną konwencjonalną.

Można stosować serie irygacji zarówno w schorzeniach układu pokarmowego, nerwowego, moczowego, naczyniowego. Wskazaniem są również choroby dermatologiczne, alergie czy astma. Jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieją również pewne przeciwwskazania, takie jak chociażby krwawienia z przewodu pokarmowego, zapalenia, deformacje i operacje jelit, przepuklina, niewydolność nerek, marskość wątroby i inne, które należy dokładnie poznać.

Stopka autorska: hydrokolonoterapia – http://www.pure-med.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz