Współczesna moda uliczna

Co w dzisiejszych czasach oznacza termin bycie modnym? Zapewne każdy z nas inaczej zinterpretuje to pojęcie. Dla jednych bycie modnym oznacza lansowanie się w najnowszej kolekcji ciuchach od najlepszych projektantów, dla innych moda jest tym, w czym czują się po prostu dobrze.

Reklama

W dzisiejszych czasach moda stała się wręcz karykaturalnie odmienna od tej, którą mogliśmy obserwować na wybiegach jeszcze parę sezonów temu. Dziś panuje zasada – im dziwaczniej tym lepiej. Nawet najwięksi kreatorzy zdecydowali się pójść tym tropem, serwując co pewien czas kreacje inspirowane… No właśnie. Czym? Oglądając kanały modowe bardzo często zastanawiamy się, czy to co oglądamy czy to jeszcze moda? Czy aż tak bardzo odstajemy od reszty, że nie podoba nam się to, co jest „trendy” i „na topie”? Współczesna moda rzeczywiście przyodziała dość specyficzną maskę. Jeszcze parę lat temu nie do pomyślenia było ubierać się w aż tak ekstrawagancki i odważny sposób. Dziś jest to na porządku dziennym.

Przychodzi do głowy teza, że współczesna moda uliczna, to dwie podstawowe grupy: „lansiarzy”, którzy za wszelką cenę i z uporem maniaka „rzucają się” na posezonowe wyprzedaże w markowych sklepach oraz wspomniane wyżej „dziwolągi”, przekuwające twarz setką kolczyków, doszywających sobie wszelkiego rodzaju wymyślne gadżety do ubrań, obwieszające się tonami kolorowej biżuterii. Dlatego tak trudno jednoznacznie sprecyzować czym w dzisiejszych czasach jest wszechobecna moda. Projektowaniem ubrań może tak na dobrą sprawę zająć się każdy, kto tylko poczuje w sobie powołanie. Czasem najdziwniejsze wizje potencjalnego kreatora mogą przynieść mu sławę i uznanie na całym świecie. Wystarczy odrobina dobrej woli oraz chęci, a być może uda się stworzyć nowy nurt w modzie? Może to my i nasze kreacje staną się inspiracją dla wielu spragnionych nowości modowych maniaków? Kto wie. Jeśli dziś prawdziwym „hitem salonów” może stać się mięsna sukienka i posadzona na głowie lalka Barbie, to być może nasze zwariowane pomysły również spotkają się z akceptacją „gawiedzi”.

Nie warto jednak popadać w skrajność. Dziś nawet mężczyźni coraz odważniej się ubierają. Odzież męska nie musi kojarzyć się z klasycznymi koszulami, prostymi swetrami czy szarą kurtką na zamek. Młodzi mężczyźni często wybierają ekstrawaganckie t-shirty, w których zwracają na siebie uwagę na ulicy. I to wcale nie musi być powód do „obciachu”. Czas płynie, trendy się zmieniają, warto czasami zaszaleć. Konieczne jest tylko zwrócenie uwagi na to, aby nie przesadzić. Jest różnica między ubranym odważnie człowiekiem ale jednakowo ubranym modnie, a człowiekiem który wygląda po prostu śmiesznie. Jak znaleźć złoty środek? Warto czytać blogi o modzie, śledzić strony na ten temat w internecie których jest mnóstwo.

Warto się wyróżnić, ale wszystko z umiarem 🙂

Stopka autorska: blogi o modzie – http://majesso.blogspot.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz