Wybierasz się na wakacje nad morze? Co powinno się znaleźć w Twojej walizce?

Wakacyjny wyjazd nad morze często jest tak udany, że wspomnienia o nim towarzyszą nam jeszcze na długo po nadejściu ponurej jesieni. Może być jednak również niemiłą przygodą, której nie będziemy mieli ochoty wspominać. Tylko od nas zależy to, jaki scenariusz doczeka się realizacji i choć trudno w to uwierzyć, nie bez znaczenia może okazać się to, w jaki sposób zostanie wyposażona nasza walizka. Czego zatem nie powinno w niej zabraknąć?

Ubrania na każdą pogodę
Każdy marzy o słonecznej plaży i ciepłej morskiej wodzie, trudno więc dziwić się, że w pakowanej przed wakacjami walizce nie brakuje krótkich sukienek (które znajdziesz, np. tutaj), spodenek, japonek, klapek i bluzek, które niemal nic nie zakrywają. Nie można jednak zapominać o tym, że pogoda lubi płatać figle, a pochmurne i wietrzne dni zdarzają się nawet nad Adriatykiem. Pozbawieni odpowiedniego zestawu ubrań skazujemy się na siedzenie w hotelu i nerwowe sprawdzanie prognozy pogody. Co więcej, nawet zakupy ubrań już nad morzem nie muszą poprawić nam humoru, ceny potrafią być tam bowiem zawrotne, a sprzedawcy znani są z tego, że bezlitośnie wykorzystują brak przygotowania charakterystyczny dla turystów. Znacznie lepszym, a już na pewno bardziej oszczędnym pomysłem, jest więc zabranie ze sobą przynajmniej dwóch zestawów cieplejszych ubrań, które pozwolą nam cieszyć się pięknem natury i korzystnym mikroklimatem nawet przy braku słońca.

Kosmetyki i dobra apteczka
Nawet piękna pogoda nie musi wcale oznaczać udanych wakacji, trudno się bowiem nimi cieszyć mając świadomość tego, jak niebezpieczne potrafi być letnie słońce. Wystarczy chwila nieuwagi, a piękna opalenizna zmieni się w poparzenia groźne dla zdrowia, często też właśnie w czasie wakacji nad morzem dowiadujemy się, że nasza skóra reaguje nienaturalnie źle na kontakt z komarami lub osami. Poszukiwanie pomocy medycznej w zatłoczonym kurorcie jest czasochłonne i na ogół wprowadza niepotrzebną nerwowość, warto więc pomyśleć z wyprzedzeniem o odpowiednim zabezpieczeniu i zabrać ze sobą te środki pierwszej pomocy, które mogą uratować nam wakacje.

Na wakacje warto również zabrać dobry nastrój. To czas, na który często czekamy cały rok – warto więc dobrze go wykorzystać, nawet, jeśli trafimy na niepogodę. Przygotujmy się na każde warunki, również naszym nastawieniem, niezależnie od tego, czy jedziemy sami, czy z przyjaciółmi.

Stopka autorska: tutaj – http://www.decobazaar.com/ubrania-sukienki-18.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz