Jak dokonać wyboru biura rachunkowego?

Biura rachunkowe powstają dzisiaj jak grzyby po deszczu. Wybór tego jednego, które będzie odpowiedzialne za księgowość naszej firmy często okazuje się bardzo trudnym wyborem. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze biura księgowego? Czym się kierować? Co może wpłynąć na naszą decyzję?

Reklama

Cena

rachunki

Bez wątpienia, cena jest jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze oferty danego biura. Choć ceny oferowane przez różne biura często znacznie od siebie odbiegają, zdecydowana większość podatników szuka jak najtańszych usług księgowych. Warto się w tym momencie zastanowić nad zbyt tanimi lub zbyt drogimi ofertami. Nie zawsze tańsze znaczy lepsze i na odwrót. W tak ważnej dla naszej firmy dziedzinie jak księgowość, warto więc czasem zapłacić więcej ale i spać spokojnie, nie martwiąc się o finanse naszej firmy.

Usługi i doświadczenie

Co oczywiste, każde biuro rachunkowe oferuje najlepsze jakościowo usługi. Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na staż biura oraz jego dotychczasowych klientów jeżeli mamy dostęp do jakichkolwiek rekomendacji. Biura współpracujące z wieloma firmami z różnych branż posiadają dużo bogatsze doświadczenie, co w dużej mierze przekłada się również na jakość usług.

Ubezpieczenie OC

Jest wymagane od każdego właściela biura. Podobnie jak pozostałe uprawnienia takie jak koncesja księgowa czy też różnego rodzaju kursy lub szkolenia. Choć dokumenty te potwierdzają jedynie kwalifikacje biura, stwarzają jednocześnie poczucie bezpieczeństwa klientów.

Lokalizacja

Każdy klient szuka biura, które będzie jak najbliżej jego/jej miejsca zamieszkania. Na ten aspekt wyboru wpływa również fakt, czy dane biuro odbiera dokumenty od klientów osobiście czy też to klient jest zobowiązany dostarczyć dokumentację do biura. Im bliżej, tym lepiej dla obu stron.

Zanim dokonamy wyboru, warto przemyśleć wymienione wyżej aspekty działania każdego biura. Nasza decyzja może bowiem stanowić o przyszłości naszego biznesu. Bądź co bądź, poprawnie prowadzona księgowość w dużym stopniu przekłada się na sukces finansowy każdej firmy lub przedsiębiorstwa.

Stopka autorska: biuro rachunkowe bydgoszcz

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Oczywiście że tak. Cena, jakość obsługi to znaczące argumenty które zawsze są podstawą przy wyborze. Ja bym jeszcze dodała niezawodność i zorganizowanie takiego biura za ważny czynnik ale to dopiero można ocenić po czasie.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz