Wybór bramek sklepowych zabezpieczających towar przed kradzieżą

Wybór bramek sklepowych nie jest łatwy, szczególnie przy nazbyt ograniczonym budżecie. Zdarza się, że bramki nie są dobrane do rodzaju towaru, który może zostać wyniesiony przez nieuczciwego klienta.

Reklama

aresztowanySupermarkety to najpopularniejsze sklepy spożywcze. Ich duża powierzchnia przyciąga klientów, którzy marzą o zrobieniu wszystkich zakupów w jednym sklepie. Niestety im większa powierzchnia tym trudniej zapobiec kradzieżom. Tym bardziej, że liczba kas i wyjść jest także proporcjonalna do wielkości marketu. Z tego powodu sklep musi być wyposażony w systemy antykradzieżowe. Najpopularniejsze są bramki sklepowe, ponieważ ich skuteczność jest naprawdę wysoka. Sklep, który nie posiada tego typu systemu antykradzieżowe odnotowuje naprawdę duże straty z kradzieży. Mało tego wielu właścicieli punktów, w których sprzedawane są popularne towary jak buty czy gadżety elektroniczne, stwierdza, że kradzieże w ich przypadku są prawdziwą plagą. Tymczasem bramki sklepowe praktycznie eliminują problem wynoszenia towaru bez uprzedniego uiszczenia zapłaty.

Typy bramek sklepowych

Szczególnie podatna na kradzieże, branża spożywcza korzysta głównie z bramek radiowych, ponieważ są one stosunkowo tanie i praktycznie bezawaryjne. Natomiast bramki akustomagnetyczne chronią towar w większym stopniu niż te oparte na systemie radiowym. Niestety są również dużo droższe. Stosunkowo najnowsze są bramki sklepowe oparte na systemie elektromagntetycznym. One również nie są tanie, jednak ich zaletą jest niewielki rozmiar znaczników. Wybór odpowiedniego systemu powinien kierować się nie tylko ceną, ale i wygodą eksploatacji. Ruch klientów może się odbywać bez dotykania bramki, gdyż elektroniczne wersje same się otwierają i zamykają. To dużo wygodniejsze dla klienta.Tego typu bramki sklepowe można zakupić w wersji dwustronnej albo odpowiednio na jedną stronę. Mogą posiadać funkcję blokady. Coraz częściej zwraca się również uwagę na wygodę klienta. Jak się okazuje w tym przypadku najlepsze są bramki akustomagnetyczne, gdyż odległość między nimi może być dużo większa niż w przypadku bramek radiowych czy elektromagnetycznych. Istotną kwestią jest również rodzaj towaru, który ma być chroniony przed kradzieżą. O ile bramki radiowe i akustomagnetyczne mogą by stosowane niemal wszędzie, to bramki elektromagnetyczne najbardziej sprawdzają się w miejscach, w których wymagany jest naprawdę mały rozmiar znaczników.

Stopka autorska: bramki sklepowe – http://www.complex-system.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz