Wybór miejsca na imprezy firmowe

Organizując imprezy firmowe kluczową decyzją, jaką musimy podjąć jest wybór miejsca. Od tego w jakim miejscu odbywać się będzie spotkanie zależy, jak będą się bawić, a także jak zapamiętają je uczestnicy.

Reklama

Bal w restauracji?

imprezy integracyjneKluczową sprawą jest to, jak chcemy zorganizować czas naszym pracownikom. Jeżeli chcemy, żeby było elegancko i gustownie – najlepszym wyborem będzie dobra restauracja. Takie spotkania najlepiej organizować w przypadku bardziej oficjalnych uroczystości, jak np. ważny kontrakt czy zmiany w zarządzie firmy. Wtedy też pracownicy przybędą na imprezę w oficjalnych strojach. Ale w tym momencie pojawia się pytanie: z uwagi na fakt, iż będzie elegancko i dostojnie, czy pracownicy nie będą czuć się aż nadto skrępowani? Z pewnością wielkiej swobody nie będzie, gdyż lokal i ubiór zobowiązuje do pewnego rodzaju zachowań. Ale z drugiej strony nie jesteśmy w firmie i atmosfera będzie na pewno będzie luźniejsza niż w biurze.

Parki rozrywki

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na dobrej zabawie i odstresowaniu się naszych pracowników, idealnym miejscem, gdzie odbywają się najlepsze imprezy firmowe są parki rozrywki. Dzięki nagromadzeniu przeróżnych atrakcji, każdy uczestnik spotkania znajdzie zajęcie, które najbardziej będzie mu odpowiadać. Dzięki temu niektórzy grać będą w bilard, inni w kręgle, a jeszcze inni w piłkarzyki. Najlepsze w tym wypadku jest to, że grupy powstawać będą, nie na poziomie firmowej hierarchii, czy podziału na poszczególne projekty – ludzie dobiorą się wedle własnych zainteresowań i form spędzania czasu. Właśnie takie imprezy firmowe pozostaną w pamięci na bardzo długo – czego owocem będzie dobra atmosfera w miejscu pracy. W przypadku tak zorganizowanej imprezy firmowej, integracja odbędzie się w bardzo nieformalnej atmosferze – o co właśnie chodzi. Ponadto pracownicy zachowują się normalnie, luźno i czasami poznajemy ich z zupełnie innej strony. Właśnie po to warto organizować takie spotkania – żeby polepszyć kontakty pomiędzy pracownikami firmy.

Każdy pracodawca powinien pamiętać, że w pracy spędzamy wiele czasu i atmosfera jaka panuje w miejscu pracy jest niezwykle istotna dla komfortu, ale także i wydajności pracy. Myślę, że z pozycji szefa, warto zainwestować w taką formę integracji między zatrudnionymi w firmie. I słowo „inwestycja” jest użyta z premedytacją, gdyż rzeczywiście tak jest. Jeżeli, natomiast jesteśmy pracownikami, podsuńmy prezesowi pomysł na imprezę firmową – może dzięki temu dodatkowo zapunktujemy?

Stopka autorska: Imprezy firmowe kraków

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz