Wybór odpowiedniego telewizora do mieszkania

Wybór telewizora do swojego mieszkania nie jest prostą sprawą. Od pewnego czasu na rynku można znaleźć coraz więcej telewizorów LED. Są to technologicznie nowsze telewizory od LCD. Do podświetlania obrazu wykorzystują diody LED.

Reklama

Telewizory LED są lepsze od telewizorów LCD, jednak nadal nie dorównują możliwościom jakie dają telewizory plazmowe.

Wybierając telewizor powinniśmy patrzeć na takie elementy jak wielkość ekranu, kontrast, jasność, czas reakcji, szybkość odświeżania.

Rozmiar  w większości zależy od naszych upodobań oraz budżetu. Warto jednak wspomnieć , że do mniejszego pokoju nie pasuje telewizor większy niż 37-40 cali. Duży salon spokojnie mieści 40-50 cali i nie przytłacza wizualnie reszty elementów pokoju.  Telewizory większe od 50 cali nie są jeszcze tak popularne i spotkać  je można głównie w mieszkaniach kino maniaków i osób, które nie mają problemów  z wydawaniem większej ilości pieniędzy.

W przypadku tak dużych telewizorów lepszym rozwiązaniem do zastosowani w przypadku kina domowego może okazać się projektor.

Kontrast to różnica najciemniejszego punktu na stronie do najjaśniejszego jaki można uzyskać. Im większy kontrast deklarowany przez producenta tym lepiej.

Jasność telewizora w standardzie LCD i LED powinna wynosić około 400- 600 jednostek.

Czas reakcji powinien być jak najmniejszy, zaś prędkość odświeżania najlepiej gdy ma co najmniej 100 Hz.

Nowe telewizory LCD i Telewizory LED posiadają dodatkowe możliwości takie jak możliwość  bezpośredniego podłączenia kabla usb, wbudowana karta sieciowa, czytnik kart SD.

Niektóre z nich pozwalają  również na przeglądanie Internetu z ekranu komputera oraz na korzystanie z portali społecznościowych.

Jak widać wybór właściwego telewizora nie jest prosty.  Jeżeli nie chcemy kupić złego telewizora warto spytać pracownika sklepu RTV o poradę. Można również zmierzyć odległość od ekranu do naszej sofy i sprawdzić w salonie jak nam się ogląda obraz z takiej odległości.

Gdy dalej się wahamy możemy również poszukać informacji na forach internetowych i blogach eksperckich gdzie profesjonaliści z doświadczeniem pomogą nam podjąć decyzję o wyborze telewizora.

Stopka autorska: Telewizory LED – http://www.morele.net/rtv/video/telewizory-led-412/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz