Jaką podłogę drewnianą wybrać?

Gdy myślimy o urządzaniu naszego domu lub mieszkania, najczęściej na samym początku swoją uwagę skupiamy na wyborze mebli i dopasowaniu ich do wymiarów pomieszczeń. Z reguły trzymamy się konkretnego stylu i dobieramy kolejne elementy wystroju w taki sposób aby pasowały do siebie. W swoich wizualizacjach nie zawsze zastanawiamy się nad funkcjonalnością poszczególnych elementów.

Reklama

ParkietNie wszyscy biorą pod uwagę to, że ważne jest aby podłoga, jako podstawowy element wnętrza, była praktyczna. Przed jej kupnem trzeba się zastanowić, jak często używane jest pomieszczenie, które chcemy urządzić.

Dla osób urządzających swoje wnętrza, niezwykle ważne jest aby wszystko idealnie się komponowało. Szczególną uwagę powinniśmy skupić na wyborze odpowiedniej podłogi dla wszystkich domowników, dlatego warto jest wzbogacić wnętrze o parkiety, które idealnie posłużą jako baza każdego pomieszczenia. Drewniane parkiety posiadają wiele zalet, wśród nich można wymienić przede wszystkim izolację termiczną i akustyczną.

Jest wiele rodzajów drewnianych podłóg, dlatego możemy je wybrać w taki sposób aby nasze pomieszczenia nabrały pikanterii lub wręcz przeciwnie – stały się bardziej przytulne. Każdy gatunek drewna ma swoje charakterystyczne właściwości. Podłogi z drewna krajowego charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz są łatwe w utrzymaniu. Natomiast parkiety z drzewa egzotycznego przeciwnie – ich utrzymanie jest kosztowne, częste cyklinowanie nie jest wskazane. Jednak ich egzotyczny wygląd wielu z nam rekompensuje w/w techniczne minusy. Warto jednak wspomnieć, że parkiety egzotyczne w większości gatunków mają jeden wspólny plus – idealnie nadają się do pomieszczeń, w których chcemy zamontować ogrzewanie podłogowe.

W zależności od tego jaką aranżację wnętrza wybierzemy – musimy odpowiednio dobrać podłogę. Każdy gatunek drewna ma swoje zalety i wady. Nie należy kierować się tylko wyglądem, ponieważ po miesiącach czy latach użytkowania może się okazać, że źle dobrany parkiet może ulec zniszczeniu, a jego wymiana będzie drogo kosztować.

Stopka autorska: parkiety – http://www.parkiety-klonex.pl/parkiety.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz