Wybór projektu domu – 4 podstawowe zasady

Decydując się na budowę domu stajemy przed szeregiem pytań i decyzji do podjęcia. Biura projektowe prześcigają się z ofertą, każde chce pozyskać klienta. Jednak, czy każde biuro projektów jest tak samo dobre? Na pewno nie. Warto zatem, zanim zdecydujesz, które biuro projektów wybrać, przyswoić sobie kilka zasad, którymi będziesz się kierować przy wyborze biura i projektu. Poniżej przedstawiamy kilka oczywistych zasad, o których jednak dość często się zapomina.

dom z papieruPierwsza zasada wiąże się z samym naszym podejściem do wyboru projektu. Chcielibyśmy mieć idealny dom, dopracowany w każdym szczególe. Jednak taki dom nie istnieje. Zawsze znajdzie się coś, co nam mniej lub bardziej nie odpowiada i co chcielibyśmy w projekcie zmienić. Oczywiście do pewnego zakresu biura projektowe idą nam na rękę dopracowując projekt w miarę możliwości.

Zasada druga wiąże się z pierwszą i mówi, że plany domu można zmienić. Zarówno projektowe jak i nasze własne oczekiwania i wymagania. Często warto obejrzeć różne style domów, nawet takie, które pozornie nas nie interesują , by znaleźć niezwykle ciekawe inspiracje. To samo tyczy się już gotowych domów – zawsze można coś w nich zmienić.

Zasada trzecia dotyczy cen projektów. Czy na pewno chcesz kupić projekt indywidualny? Może warto zastanowić się nad czymś gotowym i ewentualnie dodać tak kilka swoich zmian. Prawdopodobnie efekt będzie taki sam, a koszt o wiele niższy. Bierze się to z tego, że projekt indywidualny będzie tylko dla Ciebie, więc musisz pokryć wszystkie koszty jego stworzenia. Gotowe projekty sprzedać można kilku osobom, stąd koszty się dzielą, a za tym i cena jest niższa.

Zasada czwarta to czas. Jeśli możesz to go oszczędzaj, dzięki temu szybciej przystąpisz to prac związanych bezpośrednio z budową. Część czynności można np. wykonać przez Internet – pamiętaj o tym.

Stopka autorska: biura projektowe – http://www.wk-architekci.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz