Wybór wanny do łazienki

Kto z nas nie chciałby po ciężkim dniu w pracy wrócić do domu i położyć się w wannie, odpoczywając w ciepłej kąpieli. To marzenie niejednej osoby. Ale do tego potrzebna nam jest duża wanna. A wybór wanny do łazienki, albo pokoju kąpielowego wcale nie jest takie łatwe, jak się może wydawać.

Reklama

W trakcie wyboru wanny zetkniemy się w salonach, w jakich znajdują się akcesoria łazienkowe, nie tylko z wannami w podstawowym prostokątnym modelu. Dzisiaj w sklepie ujrzymy bogactwo wzorów i kształtów. Również materiał z jakiego są wykonane, to już nie tylko wanny żeliwne, jak wyglądało to kiedyś.

Do najtańszych modeli niewątpliwie należą wanny stalowe, których powierzchnia została pokryta emalią. Podobnie można scharakteryzować wanny żeliwne, jednakże ich cena jest już wyższa w porównaniu do wanny wykonanej ze stali. Wzory w tego typu wannach raczej są standardowe, jednakże te rodzaje posiadają dwie podstawowe wady: są dosyć ciężkie oraz co jest dosyć ważne ciepła woda dość szybko stygnie.

Współcześnie wanny żeliwne jak i stalowe są coraz rzadziej spotykane w naszych łazienkach. Ustępują one miejsca wannom akrylowym. Wanna akrylowa ma grubość kilku milimetrów, wykonana jest bowiem z płyt akrylowych. Aby taka wanna była bardziej wytrzymała wzmacnia się je żywicą albo włóknem szklanym, dzięki czemu wanna będzie bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia, zarysowania i środki chemiczne, jakie będą stosowane do jej czyszczenia.

wannaCo ważne, warto zaznaczyć, iż wanna akrylowa jest dosyć lekka, co na pewno ułatwia jej montaż. Wzornictwo również jest przeogromne. W salonach łazienkowych znajdziemy wanny w kształcie okręgów, trójkątów. Akryl daje wręcz nieograniczone możliwość projektantom.

Kolejnym rodzajem wanien są te ze sztucznego kamienia. Do ich niewątpliwych zalet należy świetna odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jednak z racji ciężaru, są one naprawdę trudne w transporcie oraz montażu, a ich cena jest naprawdę wysoka. Dlatego są one najrzadziej spotykane w łazienkach. Częściej można je spotkać w salonach Spa bądź dobrych hotelach.

Na sam koniec trzeba również wspomnieć o nowości na naszym rynku w kategorii wanien. Mianowicie chodzi o wanny wykonane z drewna. Ten typ wanny zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Oczywiście taka wanna nie jest wykonana z normalnego drewna. Drewno jakie wykorzystuje się do produkcji wanien, to najczęściej gatunki egzotyczne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Drewno jest solidnie impregnowane (nakłada się kilkanaście warstw, które głęboko penetrują drzewo). Dzięki temu drewno jest bardzo wytrzymałe i posiada bardzo dobre właściwości wodoodporne. Powłoka naniesiona w trakcie impregnacji chroni również drewno przed zadrapaniem. Ten rodzaj wanny, to niewątpliwie efektowny szyk, jednak cena takiej wanny jest naprawdę wysoka. Oczywiście trwałość takiej wanny wykonanej z drewna jest podobna do wanny akrylowej, co niewątpliwie wróży im świetlaną przyszłość.

Stopka autorska: akcesoria łazienkowe – http://www.lazienka.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz