Wygodne meble szkolne

Posyłając nasze pociechy do placówki szkolnej przypuszczamy, że są w tym miejscu pod dobrą opieką i zostały przygotowane dla nich odpowiednie warunki umożliwiające naukę. Lecz w większości szkołach rzeczywistość wygląda odmiennie. Nawet podstawówki, które są stworzone dla najmłodszych dzieci mają istotne niedociągnięcia w licznych rzeczach.

Reklama

szkolne mebleNajgorzej jednak prezentuje się problem umeblowania polskich placówek edukacyjnych. Nasze dzieci muszą całymi dniami siedzieć na niedopasowanych krzesłach szkolnych, nierzadko uszkodzonych co jest w stanie spowodować wady kręgosłupa. Niestety sprawa ta nie wygląda przyzwoiciej jeśli chodzi o tablice szkolne i pozostałe meble. Znaczna ilość szkół w Polsce prezentuje się pod tym względem katastrofalnie. Nie dba się nawet o wyremontowanie uszkodzonych mebli, a niekiedy starczyłoby jedynie dokręcić śruby.

Kolosalna część placówek szkolnych tłumaczy, że nie posiada środków na kupno nowego wyposażenia, ponieważ meble szkolne są zbyt kosztowne. Przeglądając internetowy sklep meblowy zdołamy przekonać się jak gigantycznych kwot taki remont wymaga. Niestety wielokrotnie dyrektorzy niedobrze dysponują środkami finansowymi i zamiast postarać się o dobrej jakości meble szkolne przeznaczają gotówkę w sprawy zbyteczne.

W obowiązku rodziców spoczywa dbanie o dobro pociech, wobec tego powinniśmy zaciekawić się tym co dzieje się w placówce szkolnej i jakie mają miejsce w tamtym miejscu warunki. Nie wymusza to nawet dodatkowych wizytacji w placówkach edukacyjnych. Wystarcza jeśli sprawdzimy w jakim stanie są meble szkolne podczas spotkania z wychowawcą. Powinniśmy jednakże nie zapominać, iż wszystkie zauważone nieprawidłowości powinno się zgłosić kierownikowi szkoły, nawet jeśli musielibyśmy to robić podczas każdej wywiadówki.

Prawdą jest, iż nasza pojedyncza skarga na ogół pozostanie zignorowana. Jeśli jednak dostarczymy ją pisemnie oraz zachęcimy pozostałych opiekunów do identycznego kroku to wzrasta szansa, że w szkole pojawią się nowe meble szkolne. Musimy pamiętać, że mamy prawo do kontroli warunków w których uczą się nasze drogie dzieci oraz do zgłaszania swoich obserwacji.

Stopka autorska: tablice szkolne – http://mebleszkolne-olsztyn.pl/sklep.php?md=products&id_c=16&name=tablice-szkolne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz