Wygodne szelki dla psa

Wraz z postępem związanym z rozwojem sfery wyposażenia zoologicznego coraz więcej uwagi przykłada się nie tylko do akcesoriów służących do zabawy, ale poprawiających też bezpieczeństwo zwierząt.

Reklama

szelki dla psaDzięki temu, że wiele osób zaczyna się interesować tym, jak zwiększyć komfort czworonogów, zaczynają powstawać coraz to nowsze rozwiązania, ułatwiające życie nie tylko zwierzakom, ale też ich właścicielom. Przykładem doskonale to obrazującym mogą być zwyczajne szelki dla psa – które pozwalają na wyprowadzanie zwierzaka na spacer bez konieczności zakładania mu obroży na szyję.

To pozwala zaś zwiększyć bezpieczeństwo podczas spacerów: nagłe szarpnięcia za smycz czy odciąganie psa od innych zwierząt nie jest już obarczone ryzykiem wbicia się obroży w szyję czy innego jej uszkodzenia. Zamiast tego smycz jest doczepiana do szelek, a siła ewentualnego szarpnięcia rozkłada się na całe ciało, nie tylko samą szyję – poza tym łatwiej i lepiej jest kontrolować psa, gdy ten zapięty jest w specjalne szelki. Chodzi tu głównie o sam fakt, że smycz nie plącze się między jego łapami, ale zaczepiona jest z tyłu, na plecach, dzięki czemu nie ma praktycznej możliwości, aby się zaplątała. Dzięki temu można sobie więc pozwolić na zakup dłuższej smyczy, co dla psa oznacza więcej luzu i większe pole do wyszalenia się.

Oczywiście należy pamiętać, aby szelki dla psa były dopasowane do jego sylwetki i wielkości. Zbyt obcisłe mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla rozwoju psa, zaś zbyt luźne będą łatwe do ściągnięcia, przez co zwierzę może się z nich bez problemu oswobodzić. Przez zakupem takiego artykułu trzeba więc dokładnie zmierzyć psa, obwody pod łapami oraz przejrzeć listę dostępnych w sklepie szelek. Jeśli chcemy uzyskać większy wybór – warto zainteresować się ofertą sklepów internetowych, gdzie dodatkowo znajdziemy też wiele informacji przydatnych do tego, aby wybrać właściwe szelki. W razie ewentualnych wątpliwości zawsze możemy też poprosić o radę sprzedawcę lub zajrzeć na fora tematyczne, blogi branżowe lub strony www z praktycznymi poradami na ten temat.

Stopka autorska: szelki dla psa – http://www.zoologiczny.sklep.pl/Szelki__28_107

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz