Wygodny i elegancki parkiet

Drewniane podłogi są dosyć kosztowne jednak niezwykle eleganckie i trwałe. Tradycja dekorowania podłogi elementami drewnianymi jest bardzo stara.  Drewniane podłogi, wykonane z różnych gatunków drewna były już wykonywane trzy tysiące lat temu.

Reklama

parkietParkiety są wykonane z różnych gatunków drewna, tak więc wybór należy rozważyć, z pomiędzy drewnem twardym takim jak dąb, grab, buk, jesion lub miękkim jakim jest sosna, brzoza, czereśnia.

Miękka brzoza i sosna doskonale nadaje się na do sypialni. W salonie natomiast swoje zastosowanie twarde drewno.
Naturalna podłoga parkietowa tworzy w pomieszczeniu atmosferę ciepła i przytulności. Technologia wykonywania parkietu jest wielostopniowa. Rezultat końcowy osiąga się w drodze połączenia kilku warstw materiału. Warstwę wierzchnią stanowią wartościowe gatunki drewna, natomiast środkową i dolną gatunki iglaste.  Dla ostatniej warstwy często wykorzystywana jest sklejka.

Współczesny rynek podłogowych materiałów wykończeniowych oferuje ogromny wybór pokryć, wykonanych z różnych gatunków drewna. Najbardziej tradycyjnym jest dąb. Różnorodność odcieni – jasno-żółty, sepiowy, żółtawo-brązowy, oraz trwałość drewna decyduje o jego popularności.

Dla amatorów jasnych barw idealny jest klon, który ma prawie biały kolor. Bardzo ciekawie i egzotycznie będzie wyglądać deska podłogowa, wykonana z bambusa. Parkietowe listwy, sklejone z kilku pasm, posiadają złocisto-słomiany kolor.
Przy wyborze drewna dla wykańczania podłóg można oprzeć się na starych mistycznych tradycjach. Przecież każdy człowiek zgodnie horoskopem druidów posiada kosmiczny związek z jakimkolwiek drzewem.

Podczas kładzenia parkietu z klepek możemy się wykazać inwencją twórczą.  Można go bowiem kłaść prostym sposobem takim jak „choineczka” albo „kwadrat”, jak również w artystyczny sposób, i tu znakomicie sprawdzi się „romb”, „bordiura” albo „plecionka”.
Drewniane podłogi są również ciepłe, co powoduje, że możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. Oprócz tego parkiet można okresowo naprawiać, dzięki czemu niejedno pokolenie będzie mogło z niego korzystać. Można odnawiać pokrycia lakierem albo olejem, można farbować parkiet na różny kolor przeznaczoną do tego celu bejcą. Naprawa parkietu jest zdecydowanie tańsza od wymiany całej drewnianej podłogi.

Parkiet jest także bardzo wygodny jeżeli chodzi o utrzymanie go w czystości. Nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych środków do czyszczenia lakierowanej powierzchni. Wystarczy jedynie usunąć kurz i przetrzeć podłogę przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Stopka autorska: deska podłogowa – http://www.tanieparkiety.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz