Wyjazd na wieś – ucieczka od miejskiego zgiełku

Mieszkając w stłoczonych i głośnych miastach można zamarzyć nad urokiem wsi. Z tego powodu warto przynajmniej co kilka miesięcy poświęcić weekend na wyjazd na wieś. Taka rodzinna wycieczka może być świetną formą zabawy i sposobem na oderwanie się od swoich codziennych problemów.

Reklama

wieśNiestety zazwyczaj nie bierzemy jej pod uwagę, ponieważ nie mamy rodziny na wsi, do której moglibyśmy pojechać. Oczywiście to nie jest żadną przeszkodą. Coraz popularniejsze są gospodarstwa agroturystyczne, które są doskonałym miejscem na taki wyjazd. Dzięki takiej wycieczce, nie tylko poznamy uroki tradycyjnej wsi, ale też będziemy mieli zagwarantowane wiele atrakcji. Zazwyczaj takie gospodarstwa posiadają własne stadniny koni, co jest ogromną rozrywką zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Niektóre gospodarstwa agroturystyczne są w sąsiedztwie z jeziorami co dodatkowo uatrakcyjnia takie miejsce, ponieważ możemy wypożyczyć łódkę i spokojnie dryfować o wodzie i cieszyć się spokojem.

Największą zaletą takiej formy odpoczynku jest właśnie spokój. W odróżnieniu od hoteli w takich miejscach równocześnie może przebywać tylko kilka rodzin, więc mamy pewność, że uciekniemy od miastowego zgiełku. Weekend w takim gospodarstwie to także dla wielu osób pobudzenie wspomnień z młodości kiedy to wyjeżdżało się na weekendy do babci na wieś. Wiele osób chciałoby przeżyć to jeszcze raz, a takie gospodarstwa to umożliwiają.

Taki weekendowy wyjazd może konkurować nawet z ofertą najlepszych hoteli, ponieważ poza atrakcjami typu parki wodne, siłownie, salony spa nie oferują one nic. Dla wielu osób tradycyjne hotele są już nudne, ponieważ po kilku wizytach w nich nie można oczekiwać nic nowego. Natomiast w gospodarstwie agroturystycznym nie sposób się nudzić, ponieważ zazwyczaj czeka na nas mnóstwo atrakcji do wyboru (wystarczy tylko przejrzeć plany miast i miejscowości, aby się o tym przekonać), a każda kolejna wizyta w takich miejscach jest związana z odkryciem nowych atrakcji. Oczywiście nie każdy z nas lubi klimat wsi, dlatego taka forma odpoczynku jest skierowana głównie dla osób, które mają już dość miasta lub chciałyby sobie przypomnieć młodzieńcze lata na wsi.

Stopka autorska: plany miast – http://www.bestmap.pl/berlin_plan_miasta_115_000,302,1850.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz