W jaki sposób wykorzystujemy styropian?

Każdy z nas kupuje do domu, firmy, czy szkoły różnego rodzaju sprzęty. Wychodząc ze sklepu z zakupionym towarem lub odbierając przesyłkę od kuriera zależy nam, by dany produkt działał bez zarzutu i nie posiadał uszkodzeń. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie opakowanie i zabezpieczenia sprzętu na czas transportu.

Reklama

styropianŚwietnym materiałem, który idealnie nadaje się do tego celu i jest najczęściej wykorzystywany przez producentów sprzętu RTV i AGD, jest styropian. Jest to popularna nazwa spienionego polistyrenu, który składa się z komórek połączonych ze sobą pianką polistyrenową. Pomiędzy komórkami styropianu znajdują się pustki powietrzne, których ilość i wielkość zależy od gęstości materiału. Od tej cechy zależy trwałość i przepuszczalność tworzywa, szczególnie podczas zastosowania jego w budownictwie.

Innym wykorzystaniem polistyrenu są opakowania styropianowe, które często stosowane w branży spożywczej, motoryzacyjnej i ochrony zdrowia. W dziedzinie żywności i sposobów jej przechowywania i transportowani obowiązują rygorystyczne wymogi higieniczne i sanitarne. Dlatego też podczas produkcji opakowań styropianowych konieczne jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad.

Obecnie producenci opakowań z polistyrenu oferują wiele rozwiązań dla branży spożywczej, np. pojemniki na mięso, ryby, owoce, warzywa, wina, czy inne napoje butelkowane. Również w dziedzinie ochrony zdrowia wykorzystywane są opakowania wykonane z tego rodzaju tworzywa, w celu ochrony podczas transportu przed uszkodzeniami i działaniem czynników zewnętrznych, np. wysokich temperatur, kurzu, czy innych zabrudzeń. Polistyren wykorzystywany jest również do produkcji kształtek, form i modeli do produkcji części, elementów i sprzętów wykorzystywanych w farmacji i kosmetologii.

Stopka autorska: styropian – http://www.knauf-industries.com/pl/content/produkty

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Wszystko pięknie i ładnie, tylko, co zrobić ze zużytym styropianem? Nasze wysypiska śmieci nie przyjmują styropianu!!! Problem mają wszyscy ci, którzy chcą się pozbyć starego ocieplenia budynków. Co autor doradzi w tym temacie?

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz