Wymarzone wakacje – oferta polskich biur podróży

Dawniej wyjazd do Bułgarii, czy na Zachód Europy był szczytem wakacyjnych marzeń Polaków. Dziś każdy z nas ma nieograniczone możliwości i tak naprawdę może wyjechać w dowolny zakątek świata. Jednak wielu Polaków nie wykorzystuje najciekawszej oferty biur podróży decydując się na znane i oblegane przez rodaków z nad Wisły kierunki, takie jak Egipt, Turcja, Tunezja, czy Grecja zapominając, że za niewiele większe pieniądze można zwiedzić jeszcze ciekawsze miejsca.

Reklama

PortugaliaDo grona tych miejsc należy choćby Portugalia. Kraj ten rzadko jest odwiedzany przez Polaków, mimo iż podobnie jak Grecji, czy Turcji panuje tam klimat śródziemnomorski. Niedoceniany przez naszych rodaków kraj wielkich żeglarzy posiada wiele perełek architektonicznych, które zostały wpisane na listę UNESCO. Do grona takich budowli zaliczyć można klasztor dos Jerominos i wieża Belém w Lizbonie, Opactwo Cystersów w Alcobaça, Krajobraz kulturowy w Sintrze, Prehistoryczna sztuka naskalana w dolinie Côa , czy też Historyczne centrum Guimaraes. Ciekawych miejsc w tym kraju jest o wiele więcej, a zakątki takie lasy endemiczne na Maderze to doskonałe miejsce nie tylko do odpoczynku, ale również pieszych wędrówek. Jak widać w Portugalii można spędzać czas zarówno wygrzewając się na słońcu, jak i aktywnie zwiedzając ciekawe miejsca w Lizbonie, Porta oraz licznych innych nadmorskich miast.

Innym godnym polecenia miejscem, które warto zobaczyć jest Chorwacja. Kraj ten podobnie jak całe Bałkany nękany w latach 90-tych konfliktami zbrojnymi powoli podbija serca Polaków, którzy coraz chętniej obierają Chorwację na miejsce swoich wymarzonych wakacji. Oprócz ciepłego klimatu oraz licznych plaż, na których w bardzo krótkim czasie można zdobyć przepiękną opaleniznę, Chorwacja ma do zaoferowania turystom znacznie więcej! Ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić są na pewno Pula, gdzie znajduje się przepiękny i świetnie zachowany amfiteatr z czasów rzymskich, Splik, gdzie oprócz katedra św. Dujama, pałacu Dioklecjana oraz brązowej Bramy, warto zobaczyć przede wszystkim lazurowe wybrzeże położone nad Adriatykiem. Chorwacja jest bardzo atrakcyjnym dla turysty miastem, co potwierdzi chyba każde biuro podróży.

Miejscem, do którego odwiedzenia na pewno będą zachęcać nas liczne biura podróży jest również Francja. Kraj ten oprócz bogatej historii, licznych muzeów i najbardziej charakterystycznej budowli Europy, czyli wieży Eiffla kusi także lazurowym wybrzeżem śródziemnomorskich plaż, gdzie można spędzić równie upalne i udane wakacje jak we Włoszech, Grecji, czy Hiszpanii. Jeśli znudzimy się leżeniem na plaży zawsze możemy wybrać się na piesze wędrówki w niższe partie Alp francuskich, czy też pozwiedzać liczne kościoły oraz zabytki z czasów Imperium Rzymskie i rewolucji francuskiej. Francja to kraj o przebogatej historii, co widać w każdym mieści, na każdym kroku, dlatego warto przemyśleć zastąpienie wyjazdu do oklepanego Egiptu, przygodą w kraju wina, ślimaków i żab.

 

 

Stopka autorska: biuro podróży – http://www.halowakacje.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz