Wynajem busów czy autokarów turystycznych?

autokarWspółczesna gospodarka opiera się na swobodzie przepływu osób, towarów i usług. Te trzy elementy stanowią nie tylko podwaliny funkcjonowania Unii Europejskiej, ale również stanowią podstawę pomyślności ekonomicznej wielu polskich rodzin. Mobilność pracowników jest niezwykle ważnym kryterium poszukiwania zatrudnienia, zwłaszcza na coraz trudniejszym rynku pracy. Naturalnym zjawiskiem w naszym kraju stała się nie tylko regularna migracja zarobkowa w ramach państw Unii. Zupełnie normalna jest konieczność dojeżdżania do pracy na znaczne odległości, bowiem zatrudnienie można znaleźć zazwyczaj w dużych miastach.

Reklama

Taki stan rzeczy stanowi poważne wyzwanie i szansę dla firm transportowych. Przedsiębiorcy zajmujący się transportem osób, którzy zaoferują najlepsze połączenia, mogą najwięcej zarobić. Wielu pracowników, którzy dojeżdżają do pracy w Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie, korzysta z usług firm przewozowych, które dostarczają ich do zakładów pracy i po skończonym dniu roboczym odwożą do domów. Tego typu usługi są dużo tańsze niż inne formy komunikacji. Poza tym gwarantują szybki transport, bez konieczności uciążliwych przesiadek i innych utrudnień, związanych z transportem masowym.

W ciągu ostatniej dekady transport osobowy był jednym z najdynamiczniej rozwijających się rodzajów przedsiębiorczości w naszym kraju, zwłaszcza w wydaniu samochodowego przewozu osób. W tym czasie wiele niedużych firm rozbudowało się do wielkości poważnych przewoźników, którzy dysponują sieciami autobusów, w niektórych przypadkach obsługujących nawet regularne linie w ramach systemu komunikacji miejskiej.

Wynajem autokarów turystycznych czy wynajem busów w celach turystycznych też ciągle się rozwija. Zwłaszcza wynajem busów ze względu na niższe koszty transportu. Z wynajmu busów bardzo często korzystają szkoły i przedszkola do przewozu mniejszych grup dzieci na liczne wycieczki czy inne typu wyjazdy np. na basen. Autokar byłby w takim wypadku za duży i nie wykorzystano by wszystkich miejsc, a płatność niestety się nie zmniejszy. Wszyscy w dzisiejszej dobie kryzysu liczymy się z każdym wydanym groszem i bardzo ostrożnie podchodzimy do podejmowania decyzji w sprawach finansowych.

Tak samo jest jak organizujemy wspólny wyjazd za miasto ze znajomymi. Bardzo często zdarza się tak podczas długiego weekendu majowego. Bardziej opłaca się nam wynająć bus niż jechać kilkoma samochodami. Po za tym wszyscy równo odpoczywają już po drodze i kierowca nie jest poszkodowany.

Stopka autorska: transport osobowy – http://www.altbus.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz