Wyroby drewniane w domu

Drewno, jako chyba najłatwiejszy w zdobyciu i obróbce materiał budowlany stosowany powszechnie towarzyszy nam już od tysięcy lat. Z drewna powstawały rozmaite wyjątkowe konstrukcje (choćby zabytkowe kościoły tak często spotykane w Polsce). Jednak obecnie drewno służy bardziej do celów dekoracyjnych i wnętrzarskich niż do stawiania samej konstrukcji domu (poza wiatami dachów).

Reklama

Drewniane wykończenia wnętrz

podłogi drewnianeChyba każdy kto stawia dom marzy o tym, aby zamontować w nim piękne drewniane podłogi. W naszym społeczeństwie, nie bez powodu, utarł się fakt, że drewno jest idealnym materiałem na piękną podłogę. Podłogi drewniane czy to w postaci parkietów, paneli czy jeszcze innego rodzaju stwarzają w pomieszczeniach wyjątkowy, przyjemny klimat, którego nie zagwarantuje żaden inny typ podłogi. Ich naturalny kolor często poprawiony jeszcze bejcą i lakierem idealnie nadaje się do ocieplenia kolorytu pomieszczenia. Dosłownie każdy styl budownictwa i dekoracji da się pięknie zgrać z elementami drewnianymi. Jednak podłogi to tylko jeden z elementów wykonanych z drewna, które powszechnie występują w naszych domach i mieszkaniach.

Od kilku lat do łask designerów wraca boazeria, czyli technika zdobienia listwami drewnianymi ścian pomieszczeń. Co prawda boazeria sprzed lat wygląda zupełnie inaczej, jednak teraz w odnowionych aranżacjach potrafi wyglądać rewelacyjnie.

Drewno stosujemy również na zewnątrz domów w postaci tzw. podbitki dachowej. Taką podbitkę stosuje się na częściach dachów wystających poza bryłę budynku, aby zakryć krokwie konstrukcji dachu. Pozwala to na ukrycie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi konstrukcji dachu oraz poprawienie jego estetyki.

Dekoracje wnętrz z drewna

Również dekoratorzy wykorzystują drewno jako powszechny materiał do produkcji elementów stanowiących dekorację wnętrz. Pomijając sprawę oczywistą, czyli meble, dekoratorzy coraz częściej ozdabiają wnętrza pięknymi skrzynkami na alkohol. Na rynku dostępne są również przeróżne stojaki na wino. Architekci natomiast od lat z powodzeniem umieszczają w projektach schody drewniane. Jak widać drewno możemy stosować praktycznie wszędzie, a jako, że jest to jeden z ostatnich powszechnie stosowanych naturalnych materiałów warto po niego sięgać jak najczęściej. Naturalne drewno dobrze zabezpieczone nie uczula, więc nie powinno stanowić problemu dla alergików.

Stopka autorska: podbitki – http://www.galeriadrzewna.pl/podbitki.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz