Wyróżnienie za udział w konkursie biznesowym

Wielu przedstawicieli różnych zawodów bierze udział w ciekawych konkursach branżowych, mających na celu podnieść ich kwalifikacje oraz wzmocnić ich pozycję na rynku. Choć nagrody w konkursach przybierają różną formę, najważniejszą z nich jest papierowe wyróżnienie w postaci dyplomu.

Po co mi dyplom?

Dyplomy biznesowe wręczane są laureatom konkursów biznesowych – podobnie jak wręcza się dyplomy dzieciom w szkole za udział w różnego rodzaju konkursach. Różnica polega jedynie na tym, że w „dorosłym świecie” taki dyplom ma większe znaczenie – można go oprawić w ramki i powiesić na ścianie swojego gabinetu.

Posiadanie takiego dyplomu to reklama dla naszej firmy i nas samych jako jego zdobywców. Oznacza on, że wciąż chce nam się doskonalić, brać udział w konkursach podnoszących kwalifikacje, i że po prostu jesteśmy najlepsi w tym, co robimy. Klienci, którzy odwiedzają nasze biuro będą to interpretować tak, jak należy – że jesteśmy firmą godną polecenia. Dodatkowo dyplomy poświadczają nasze umiejętności, wiedzę oraz jakość oferowanych przez nas usług lub produktów.

Kto wręcza dyplomy?

Najczęściej dyplomy biznesowe są wręczane przez organizatorów konkursu i fundowane przez sponsorów. Koszt wydrukowania takiego dyplomu zazwyczaj nie jest wysoki – wynosi zaledwie kilka złotych. Jednak dyplomów biznesowych nie wręcza się bez odpowiedniej oprawy.

Zwykle są one oprawiane w ramkę lub przytwierdzane do ozdobnej drewnianej deseczki. To, w jakiej formie otrzymujemy dyplom świadczy także o geście organizatora konkursu i prestiżu samego przedsięwzięcia.

Jakie dyplomy można dostać?

Istnieje wiele różnych rodzajów dyplomów, które mogą otrzymywać laureaci konkursów biznesowych. Najważniejsza różnica widoczna jest w formie wypełnienia miejsca na imię i nazwisko laureata – może być to nadrukowane ozdobną czcionką, ale również producent może pozostawić wolne miejsce do ręcznego uzupełnienia.

Dyplomy biznesowe drukuje się na indywidualne zamówienie zleceniodawcy. Powinny one zawierać charakterystyczne cechy przedsięwzięcia, w którym laureat brał udział, jego imię i nazwisko oraz dane organizatora. Wszystko to powinno być umieszczone na delikatnej, nie rzucającej się w oczy grafice. Nie grafika bowiem odgrywa tu najważiejszą rolę, ale to, od kogo pochodzi ów dyplom oraz za co jest wręczony – minimalizm jest tu zatem pochwalany, a wręcz pożądany.

Artykuł powstał we współpracy ze Pucharowo.PL

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz