Wzór CV – jaki powinien być?

Niedawno skończyłeś szkołę i zaczynasz szukać pracy. Ważną sprawą w zdobywaniu pracy jest dobrze napisane CV. Będziesz potrzebował oczywiście edytora tekstu. Musisz też skądś wziąć wzór CV. Gotowy wzór CV znacznie przyspieszy twoją pracę. Szablon Curriculum Vitae możesz zdobyć w internecie. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę. Oczywiście wzór CV to dokument, na którym masz się wzorować, ale to ty sam przelewasz w niego treść.

W internecie można spotkać różne szablony. Jedne są bardziej kolorowe, inne stonowane. Krótko mówiąc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Reklama

Chronologia w CV

Wzór CV zaczyna się od wyszczególnienia danych osobowych. Podane są tu dane, które należy wymienić na swoje. Wpisujemy więc własne imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia, adres, telefon i adres email.

Kolejną częścią szablonu jest wykształcenie. Wpisujemy oczywiście własne dane, czyli okres i miejsce zatrudnienia w kolejności od najwcześniejszej do najpóźniejszej.

Wzór CV zawiera również doświadczenie. Tu także wpisujemy swoje dane w odwrotnej kolejności.

Następnie podajemy języki,które udało nam się opanować. Ważne są też dodatkowe umiejętności. Wpisujemy oczywiście swoje dane. Na koniec zostawiamy zainteresowania, które są również ważne.

Wzór CV możemy edytować np. w programie MS Office. Jeśli wzór jest w formacie PDF trzeba specjalnego programu, aby go otworzyć. Wzór CV najłatwiej formatować za pomocą narzędzia tabeli.

Znajdź dobry wzór CV

Warto przejrzeć wiele szablonów zanim znajdziemy coś dla siebie. Nie każdy wzór CV może nam przecież odpowiadać. Internet charakteryzuje się jednak różnorodnością i z pewnością znajdziemy idealne wzory CV. Jeśli coś nam nie odpowiada zawsze możemy to poprawić. Dlatego ważna jest przynajmniej podstawowa znajomość programów edytorskich.

Stop rutynie

Oczywiście wzory CV nie powinny nigdy być dla nas wyrocznią. Warto potraktować je jako inspirację i sprawić aby nasze CV było ciekawe i oryginalne, aby było po prostu nasze. Warto zatem dodać coś od siebie, np. ciekawe zainteresowania. Nie trzeba chyba oczywiście przypominać, że należy dodać własne zdjęcie w prawym, górnym rogu.

Stopka autorska: Wzór CVhttp://artykuly.com.pl/artykuly/13252_dobry-wzor-cv-to-klucz-do-sukcesu.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz