Drastyczny wzrost cen paliwa

Ceny paliw powinny rosnąć proporcjonalnie do wysokości naszych zarobków – takie jest nasze zdanie. Niestety w mało którym zawodzie podwyżki pensji zdarzają się dwu, trzy a nawet czterokrotnie w ciągu roku. A podwyżki cen paliw?

Reklama

wskaźnik paliwa

Cóż, sytuacja na stacjach benzynowych w Krakowie i innych miastach w ostatnich kilku miesiącach zmusza do myślenia nawet te osoby, które nie mają prawa jazdy lub samochodu. Wysokie ceny paliwa spowodowane różnymi wydarzeniami w krajach wschodnich odbijają się na kieszeni nasz wszystkich, nawet jeżeli korzystamy wyłącznie z rowerów czy też własnych nóg jako głównych środków transportu.

Dlaczego wysokie ceny paliw to temat tak ważny? W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym łańcuszkiem – wyższe ceny paliw odbijają się wzroście cen transportu różnych surowców, produktów i usług, co z kolei natychmiastowo powoduje wzrost ich cen. Nie ma się co dziwić, że obecnie musimy płacić od kilkunastu, do nawet kilku złotych więcej za różne usługi i produkty.

I tak największą „kumulację” mają kierowcy pojazdów samochodowych – przecież to w nich wysokie ceny paliw uderzają najbardziej! I dla tzw. „niedzielnych kierowców” wysokie ceny paliw oferowanych na stacjach benzynowych w Krakowie mogą aż tak nie razić (w końcu i tak sporadycznie wyjeżdżają z garażów), ale co mają powiedzieć na przykład kierowcy taksówek albo właściciele firm transportowych? Przecież dla nich stacje benzynowe to punkt codziennych odwiedzin! Chyba nie ma innej rady – trzeba przeczekać ciężkie czasy i liczyć na to, że w końcu ceny paliw zaczną spadać. Na pewno nie radzimy tankować niskiej jakości paliwa za bardzo niskie ceny.

Stopka autorska: stacjach benzynowych w Krakowie – http://www.bilmex-tank.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz