Wzrost popularności pracy zdalnej

Od kilkunastu lat można obserwować w Polsce wzrost popularności pracy zdalnej. Taka praca oznacza świadczenie różnego typu usług na odległość. Wielkim jej plusem jest fakt, że można ją wykonywać bez wychodzenia z domu. Z możliwości pracy zdalnej mogą korzystać takie podmioty jak: biuro tłumaczeń, biura rachunkowe, agencje reklamowe oraz firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych czy programowaniem.

Reklama

praca zdalnaPraca zdalna przyjmuje w praktyce bardzo różne formy. Czasami jest ona w całości wykonywana na odległość, innym razem w systemie mieszanym. Taki system oznacza, że ktoś jest zatrudniony w danej firmie, co jakiś czas pojawia się w biurze gdy są zadania wymagające kontaktu z innymi pracownikami, a pozostałe prace wykonuje u siebie w domu. Większość osób zajmujących się pracą zdalną wykonuje to jednak w całości na odległość. Nie jest więc niczym dziwnym fakt, że ktoś kto wykonuje tłumaczenia biznesowe czy tłumaczenia samochodowe nigdy nie poznał osobiście swojego zleceniodawcy. Umowy często zawierane są na odległość, a więc przesyła się je do akceptacji drogą elektroniczną, a jeśli potrzebny jest podpis zawsze można je wysłać pocztą. W obecnych czasach nie ma także problemu z tym, aby wysyłać sobie na odległość wynagrodzenie za świadczone prace. Jeśli więc tłumacz przysięgły wykona zdalnie jakieś zlecenie odpłatność otrzyma przelewem na swoje konto.

Praca zdalna ma wiele zalet, z których najważniejszą wydaje się być niezależność. Freelancer sam wybiera sobie zleceniodawców, jeśli jakieś zlecenie wyda mu się nieciekawe czy nieopłacalne nie musi się podejmować jego wykonania. Wielkim plusem jest także fakt, że można prawie dowolnie dysponować swoim czasem. Oczywiście zleceniobiorca zwykle umawia się na jakiś termin, do którego dane zadanie ma być wykonane, jednak tylko od niego zależy jak rozplanuje swój czas. Może nad danym projektem pracować na przykład tylko dwie godziny każdego dnia, a może też wykonać go w ciągu jednej nocy i następnie mieć wolne. Praca zdalna to bardzo ciekawy rodzaj aktywności zawodowej, który najlepiej sprawdza się w przypadku osób samodzielnych i dobrze zorganizowanych.

Stopka autorska: tłumaczenia – http://mentor-tlumaczenia.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz