Xbox 720 – jaka cena, parametry i kiedy premiera?

konsola xboxNie do końca jeszcze wiadomo jak będzie brzmieć nazwa Xboxa nowej generacji ale przyjęło się już nazwę roboczą Xbox 720. Nie jest również znana data premiery. Jedne plotki głoszą, że premiera może nastąpić jeszcze w tym roku na targach E3, kiedy to świat ma ujrzeć najnowsze Wii U, niektóre źródła twierdzą, że wszystkie trzy najpopularniejsze konsole będą miały premierę w tym roku, również najnowsze Playstation. Jest to jednak wielce nieprawdopodobne. Inne plotki na temat premiery Xbox 720 mówią, że konsola ujrzy światło dzienne w drugim kwartale 2013 roku, co wydaje się być bardziej prawdopodobne ponieważ Xbox 360 radzi sobie na rynku jeszcze bardzo dobrze i ciągle cieszy się popularnością.

Reklama

W internecie możemy znaleźć mnóstwo plotek na temat parametrów i wyglądu konsoli nowej generacji. Niektóre projekty przedstawiające Xboxa 720 są wręcz nieprawdopodobne. Jeśli mowa  o parametrach technicznych nowa konsola ma być sześć razy mocniejsza i wydajniejsza niż swój poprzednik. Najprawdopodobniej procesor ma bazować na serii AMD 6000 a nie jak wcześniej podejrzewano na serii AMD 7000. Oznacza to że konsola nowej generacji będzie pracować na karcie graficznej Radeon HD 6670. Jak dotychczas nie możemy być niczego pewni odnośnie najnowszego dzieła Microsoftu ponieważ nigdzie nie możemy znaleźć informacji, które zostały by oficjalnie potwierdzone.

Większość newsów podawanych jest na podstawie domyśleń oraz na podstawie anonimowych źródeł. Wiadomo jedynie, że w najbliższej przyszłości wszystkie produkty Microsoftu będą kompatybilne i będą pozostawać w ścisłej współpracy. Mam tu na myśli nowego Xboxa, system operacyjny na telefony komórkowe Windows Phone, oraz system operacyjny na komputery ( i bardzo możliwe na tablety w niedalekiej przyszłości). Wszystko połączone w jedną całość z pewności będzie bardzo ułatwiać codzienne graczom i nie tylko. Czekamy z niecierpliwością na jakieś potwierdzone dane i informacje. Obawiamy się, że na nową konsolę będziemy musieli jeszcze poczekać nie mniej niż rok, ale bądźmy dobrej myśli.

Stopka autorska: Xbox 720 – http://myxbox720.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 10)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz