Jakie zabawki wybierać dla dziecka?

zabawkiKażde dziecko uwielbia zabawę. Ale powinna ona być nadzorowona przez rodziców, a najlepiej gdyby brali oni w niej czynny udział. Warto także dobrze wybierać zabawki dla dzieci gdyż mogą one pełnić również funkcję edukacyjną, a nie tylko rozrywkowową. Jak więc dobrać zabawkę dla naszego malucha?

Warto zastosować się do kilku kroków, które wydają się być oczywiste, a o których często zapominamy. Po pierwsze, dostosujmy zabawkę do wieku naszego dziecka! Nie kupujmy mu samochodzików czy puzzli jeżeli dziecko jest w okresie niemowlęcym. To zupełnie bez sensu. Dużo lepiej wybrać prostą grzechotkę lub małą pozytywkę. To przysporzy sporo uśmiechu małemu bobasowi a dodatkowo wykształci w nim umiejętność dobrego rozróżniania dźwięków.

Reklama

Starajmy się dobierać zabawki, które łączą w sobie możliwości edukacyjne. Chodzi o proste przedmioty, które w ramach zabawy nauczą dziecko rozróżniania zwierząt, kolorów i dźwięków. Z tego rozwiązania płyną dwie podstawowe korzyści. Pierwsza z nich, to oczywiście rozwój młodego umysłu. Druga natomiast, to kształtowanie chęci edukowania się. A to jest możliwe do osiągnięcia, jedynie gdy nauka kojarzy się z czymś przyjemnym – w tym wypadku są to zabawki dla dzieci.

Co z kosztami? Trudno powiedzieć. Niektóre zabawki są rzeczywiście drogie. Jedno jest pewne. Jeżeli dana zabawka jest aktualnym hitem, to za kilka miesięcy będzie przynajmniej o połowę tańsza. Warto więc uważać podczas zakupów, by nie ulec presji dziecka i sprzedawców w sklepach z artykułami dla dzieci.

Stopka autorska: zabawki dla dziecihttp://www.wozki-i-zabawki.pl/pl/c/zabawki-dla-dzieci/22

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz