Zabawki edukacyjne i ich rola w rozwoju dziecka

W ostatnim czasie nietrudno jest natrafić na artykuły oraz opracowania poruszające taki temat jak zabawki edukacyjne, kreatywne albo też ekologiczne wytwarzane wyłącznie z naturalnych i bezpiecznych materiałów. Sam fakt iż przez zabawę można faktycznie wpływać na tempo rozwoju dziecka został już wykazany w badaniach prowadzonych przez specjalistów z zakresu pediatrii i rozwoju dziecka. Zdolności psychoruchowe, są pobudzane przez określonego typu bodźce wzrokowe, dźwiękowe, a również zapachowe.

Reklama

klockiCzyli w ten sposób który najłatwiej i najszybciej rzeczywiście powinien do każdego malucha docierać. Specjaliści nie twierdzą iż rodzic powinien kupować wyłącznie takie artykuły dla dzieci które podpadają pod kategorię edukacyjnych albo ekologicznych ale podpowiadają iż warto by w otoczeniu dziecka takie akcesoria się znalazły.

Niejeden rodzic zastanawia się gdzie faktycznie może nabyć takie atrakcyjne zabawki i akcesoria jak książeczki, zestawy klocków, układanki, kolorowanki, maskotki jak też i grzechotki konstruowane z myślą o tym by pełnić rolę edukacyjną i zdecydowanie pro rozwojową. Czy będzie to umiejętność łapania małych przedmiotów, precyzyjnego określania odległości, poznawanie literek i pierwszych cyfr zależy od wybranych zestawów.

W sklepie internetowym w którym oferowane są produkty markowych firm nietrudno jest znaleźć dział z zabawkami edukacyjnymi czy też ekologicznymi. Wystarczy że rodzic wybierze odpowiednią zakładkę i poczyta na temat dostępnych w ofercie zabawek danego typu. Jak się okazuje w sklepie internetowym same zabawki kreatywne wcale nie muszą być droższe, szczególnie że rodzice mogą liczyć na promocyjne ceny albo też zniżki z tytułu wybrania danego sposobu płatności za towar.

O czym jeszcze powinien pamiętać rodzic? Odpowiedź jest jasna, nie wystarczy iż zostaną kupione maty edukacyjne dla niemowląt, albo podobne rozwiązania. Żaden pomysł firmy projektującej zabawki i akcesoria dla dzieci nie zastąpi czasu który z maluchami spędzą sami rodzice. To oni są przede wszystkim przykładem, pierwszym nauczycielem dla każdego dziecka. Dlatego też ich roli w zakresie wspomagania rozwoju dziecka zupełnie nie da się przecenić.

Stopka autorska: artykuły dla dzieci – http://www.minibobas.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz