Zabawki jak za dawnych lat

zabawki drewniane

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprawiają, że wielu dorosłych zaczyna już teraz zastanawiać się jakie prezenty sprawić swoim pociechom. Od jakiegoś czasu swoje triumfy święcą zabawki drewniane, które oprócz tego, że doskonale rozwijają przeróżne umiejętności dzieci, to jeszcze są ekologiczne i trwałe. Ich wybór jest naprawdę duży, choć z cenami bywa różnie. Firmowe, eleganckie zabawki drewniane są dość drogie, ale nie trzeba się zadłużać, by sprawić maluchowi fantastyczny prezent. Na szczęście, w dobie Internetu można w bardzo łatwy sposób znaleźć taki sklep, czy sprzedawcę, który oferuje produkty dobrej jakości i w atrakcyjnych cenach.

Reklama

Zwykłe drewniane klocki nie kosztują wiele, a zapewnią zabawę na długie godziny. Dzieci mogą budować z nich zamki, fosy, domy, mosty i wszystko to, co podpowie im wyobraźnia. Można kupić klocki w kolorze naturalnym, jak i malowane. W przypadku tych drugich koniecznie trzeba sprawdzić, czy farba, którą są pokryte ma odpowiednie atesty i nadaje się dla maluchów. Wiadomo przecież, że młodsze dzieci będą chciały takiego klocka posmakować, a przecież nie chodzi o to, by szkrab po zabawie źle się czuł.

Nowością na naszym rynku są drewniane wózki, które dziecko może pchać lub ciągnąć za rączkę. Jeśli w domu jest majsterkowicz to może pokusić się o samodzielne zrobienie takiej zabawki. Przeróżne wzory i sposoby wykonania można znaleźć w sieci. Oczywiście najłatwiej kupić gotowy wyrób i często jest to najlepsze rozwiązanie. Dzieci mogą korzystać z takiego wózka na wiele sposobów, choć najczęściej używają go do przewożenia różnorodnych zabawek, a czasem siebie nawzajem.

Dziewczynkom na pewno spodobają się śliczne drewniane łóżeczka czy kołyski dla lalek. Można także dostać całe komplety mebelków oraz piękne wille i zamki czy kuchnie, dzięki którym mogą z powodzeniem bawić się w dom. Z nieco tańszych zabawek na uwagę zasługują drewniane naczynia dla małych gospodyń, zestawy do sprzątania, a nawet potrawy wykonane z drewna takie jak owoce i warzywa, czy też całe dania obiadowe. Elegantki na pewno ucieszą się misternie zdobionej szkatułki na skarby, albo toaletki z lusterkiem.

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki bardzo lubią bawić się drewnianymi kolejkami, jednak koszt takiej zabawki często jest dość spory. Dużo taniej można za to kupić tablice magnetyczno-kredowe, gitary, terkotki, grzechotki, piramidki i wiele innych drobiazgów. Nieco więcej zapłacimy za drewniany wózek dla lalek lub konika na biegunach, ale taki zakup na pewno się szybko nie popsuje i posłuży wielu pokoleniom.

Stopka autorska: drewnianymi kolejkami – http://www.ekozabawka.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz