Zabezpiecz samochód przed kradzieżą

Każdy z nas kupując samochód stara się go zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Oczywiście nie chodzi jedynie o jego ubezpieczenie, w tym OC i AC, ani też o odpowiednią konserwację i najlepszy zakład mechaniki pojazdowej, ale przede wszystkim o bramy garażowe. Okazuje się, że wiele osób inwestuje w garaż, by właśnie chronić swoje mienie.

Reklama

bramy garażoweSam fakt posiadania garażu i trzymania w nim samochodu już chroni go przed ewentualna kradzieżą. Nie widać samochodu przed domem, nie stoi na ulicy i nie kusi potencjalnych złodziei. Zdarza się jednak, że bramy garażowe, które posiadamy są starego typu i czasami są niezwykle zniszczone. Jest to tylko zachęta dla złodzieja, że może bez problemu wejść do środka i zabrać co będzie chciał. Zerdzewiała powłoka, powyginana blacha, niedomykające się skrzydło, odstające zawiasy to tylko jedne z nielicznych problemów, które mogą się pojawić. Warto jest więc zdecydowanie pomyśleć o wymianie bramy garażowej na zupełnie nową. Na rynku możemy znaleźć całą masę różnego rodzaju bram. Mamy bramy jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, z drzwiami, uchylne, składane, automatyczne i wiele innych. Trudność może sprawić jedynie wybór właściwego modelu. Najlepiej jest zapytać sprzedawcę w sklepie lub też w markecie budowlanym. Każdy producent bram garażowych posiada własne katalogi. Można je zabrać do domu i na spokojnie wybrać niektóre, najbardziej nas interesujące modele. Później możemy zweryfikować je w sklepie. Ceny bram garażowych również są różne. Można kupić bramę za kilkaset złotych oraz za kilka tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od naszych potrzeb i preferencji oraz od budżetu, jakim to dysponujemy na dany cel.

Oczywiście mając nowy garaż, nie będziemy decydować się na stare lub tanie bramy garażowe. Warto zainwestować w coś wytrzymalszego i trwalszego, co będzie nam służyło przez lata. Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco, to możemy obejrzeć bramy w markecie budowlanym, a następnie zamówić je po prostu w sieci internetowej. Takie same modele, te same materiały i ci sami producenci są na aukcjach internetowych czy też w sklepach internetowych w nieco niższych cenach. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszty dostawy takiej bramy. Jeśli mamy własny transport to dodatkowo oszczędzamy. Potrzebny nam jest jednak samochód dostawczy z odpowiednimi zabezpieczeniami. Wynajęcie samochodu jest zupełnie nieopłacalne. Ponadto jeśli zamawiamy bezpośrednio u producenta, to możemy w gratisie otrzymać transport jak i usługę montażową. Taka usługa jeśli jest wykupywana osobno, to niestety, ale sporo kosztuje.

Stopka autorska: bramy garażowe – http://www.dopler.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz