Jak wygląda zabieg hydrokolonoterapii – prawdy i mity

Hydrokolonoterapia jest zabiegiem niekrępującym, bezbolesnym i komfortowym. Co prawda fakt wprowadzania płynu przez odbyt chyba nikomu nie kojarzy się z niczym przyjemnym, ale sam zabieg płukania jelita grubego nie jest wcale tak straszny, jak by się mogło wydawać.

Reklama

wodaHydrokolonoterapia to zabieg nowoczesny, wykonywany przy pomocy aparatury najnowszej generacji przez wykwalifikowaną kadrę medyczną (lekarza, pielęgniarkę lub fizjoterapeutę). W przeciwieństwie do lewatywy, w czasie której osoba poddająca się zabiegowi musiała rozebrana od pasa w dół klęczeć w pozycji łokciowo-kolankowej, hydrokolonoterapia wykonywana jest w pozycji na leżąco. Wbrew powszechnemu mniemaniu pacjent nie leży na brzuchu z wypiętymi pośladkami, lecz na plecach, a dla większego komfortu od pasa w dół przykryty jest ręcznikiem. W ten sposób zupełnie nieskrępowany może poddawać się zabiegowi.

Głębokie płukanie jelita grubego wbrew pozorom także ani nie boli, ani brzydko nie pachnie. Co prawda sam fakt wprowadzania wody przez odbyt powoduje pewne uczucie dyskomfortu, ale czy nie odczuwamy dyskomfortu w trakcie leczenia zęba, czy wizyty u ginekologa? Woda służąca płukaniu jelita ze złogów i toksycznych produktów przemiany materii wprowadzana jest przez cienką rurkę jednorazowego użytku, która jest właściwie nieodczuwalna. By jak najmniej odczuwalna była także wprowadzana do organizmu woda, ma ona temperaturę ciała pacjenta. Komfort zwiększa z pewnością także masaż brzucha, który ma za zadanie równomiernie rozprowadzić wodę po całej powierzchni jelita.

Wbrew pozorom pacjent nie jest zmuszany do ciągłego korzystania z toalety w celu wypróżnienia, gdyż cały zabieg polega na naprzemiennym napełnianiu jelita grubego wodą, a następnie usuwania tego, co woda wypłukuje. Wszystko to zaś odbywa się w obiegu zamkniętym, a to ma jeszcze jedną zaletę – ani pacjent, ani osoba wykonująca zabieg nie jest narażona na nieprzyjemne doznania węchowe. Nic dziwnego, że osoby, które raz poddały się temu zabiegowi, nie obawiają się korzystać z jego dobroczynności znacznie częściej.

Stopka autorska: hydrokolonoterapia – http://www.hydrokolonoterapia-warszawa.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz