Zabytki Tajlandii – jakie miejsca warto odwiedzić?

Przyciąga wspaniałymi plażami oraz doskonałymi warunkami do wypoczynku. Kochają ją miłośnicy sportów wodnych oraz egzotycznych przygód. Tajlandia jest też rajem dla tych, którzy chcą poznać azjatycką sztukę i ujrzeć na własne oczy jej najpiękniejsze budowle. Jakie miejsca warto odwiedzić w czasie pobytu w tym kraju?

Reklama

Tajlandia: z dala od plaży

tajlandiaŁatwo dostępne bilety lotnicze oraz malownicze plaże nad Oceanem Indyjskim sprawiały, że Tajlandia już dawno stała się dla wielu osób najlepszym miejscem na wczasy w Azji. Doskonałe warunki w hotelu i możność delektowania się przysmakami najbardziej fascynującej kuchni świata, relaks na plaży – to powszechne atrakcje. Ten kraj posiada jednak coś więcej, co sprawia, że wycieczki do Tajlandii pozwalają nie tylko spędzić wakacje nad oceanem, ale również zwiedzić zabytki i zachwycić się pięknymi krajobrazami. Co warto zobaczyć w tym kraju?

Bangkok: miasto pełne kontrastów

Wizyta w tajskiej stolicy to prawdziwa przygoda, a wspomnieniaz niej to wyjątkowa wartość. To z jednej strony nowoczesna metropolia, z drugiej – stare miasto pełne świątyń i królewskich rezydencji, obok których nikt nie jest w stanie przejść obojętnie. Świątynia Wat Pho, Wat Arun czy też pałac Vimanmek – wyjątkowa rezydencja królewska z początków XX wieku to zabytki, które mogą zachwycić każdego.

Skarby północnej Tajlandii

W północnej części Tajlandii wielkim uznaniem w oczach turystów cieszy się Chiang Mai – miejsce znane z najbardziej oryginalnych zabytków sakralnych na świecie i pięknej przyrody. Wakacje w tej okolicy to szansa na poznanie niezwykłego oblicza Tajlandii. Co warto zobaczyć w szczególności? Zachwycić może Park Narodowy Doi Suthep-Pu, który leży w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od centrum miasta. W samym Chiang Mai znajduje się stare miasto, które pod względem zabytkowych świątyń wyprzedza jedynie Bangkok. Wat Chedi Luang oraz Wat Phra Singh to jedne z najważniejszych atrakcji w Tajlandii, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Wyjątkowy most

Most na rzece Kwai to chyba najsłynniejszy i najbardziej oryginalny zarazem zabytek Tajlandii. Przypomina on o tragicznych losach jeńców, którzy w czasie II wojny światowej stracili życie przy jego budowie. To wyjątkowe miejsce, które z pewnością powinno stanowić obowiązkowy punkt zwiedzania.

Dawne stolice Tajlandii oraz ruiny dawnych miast, buddyjskie świątynie znajdujące się w pobliżu modnych kurortów – takie zabytki można najczęściej spotkać nad Oceanem Indyjskim. Jest ich wiele, dzięki czemu można w te strony wracać wielokrotnie i nigdy się taką podróżą nie znudzić.

Źródło: Biuro podróży fly.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz