Zakładanie firmy transportowej i jej prowadzenie

tirDla wielu ludzi założenie firmy transportowej to dopiero początek, po którym nadchodzi czas na zdobycie kontrahentów i rozwój swej firmy.

Czemu warto poświęcić czas na szukanie bezpośrednich kontrahentów?

Dlatego, że nasze transakcje będą zawierane bez żadnych pośredników, a co za tym idzie zrobimy to taniej i zarobimy więcej o część prowizji pośrednika.

Jakich kontrahentów szukać?

Osoby,które chcą rozwinąć swą firmę muszą znaleźć kontrahentów, lecz często nie wiedzą od czego zacząć. Zaraz po założeniu własnej firmy transportowej powinniśmy znaleźć wszystkie firmy w naszej okolicy, które mogłyby poszukiwać usług transportowych.

Reklama

Gdzie ich znaleźć?

Takich firm najlepiej szukać poprzez różne serwisy oferujące bazy firm znajdujących się w danym powiecie czy województwie. Jeśli przeszukaliśmy takie serwisy, to możemy zacząć przeglądać portale i gazety związane z naszą okolicą, ponieważ w nich możemy znaleźć reklamy okolicznych firm.

Co zrobić jeśli znaleźliśmy takie firmy?

Najlepiej do nich zadzwonić i zapytać czy nie potrzebują usług transportowych, ale jeśli odmówią, to nie narzucajmy się tylko grzecznie podziękujmy. Nie warto wysyłać zapytań drogą mailową, ponieważ takie oferty nie są mile przyjmowane.

Czy warto poszukiwać dalej?

Jeśli znaleźliśmy osoby do współpracy, ale nasza firma się rozwija warto zastanowić się nad poszukiwaniem kontrahentów na większą skalę. Taki sposób jest jednym z najprostszych, a jeśli nam nie odpowiada to warto zastanowić się nad wstawieniem aut pod spedycję lub zatrudnieniem osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie kontrahentów.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 14)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Warto znaleźć tych kontrahentów,ale nie trzeba się im dawać tak jak spedycjom,bo nie będzie miało to sensu.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz