Zakopane w lecie

Przyjęło się uważać, że góry są najpiękniejsze w czasie zimy. Wówczas bowiem stwarzają one możliwość zabaw na śniegu oraz uprawiania sportów zimowych. Niewątpliwie, wysokie szczyty pokryte grubą warstwą śniegu, wyglądają niezwykle atrakcyjne, jednak góry w czasie lata mają również bardzo wiele do zaoferowania, szczególnie w Zakopanym. Jest to chyba najpiękniejsze miasto, a jednocześnie najbardziej popularny kurort, jakie znajduje się w Tatrach. Jedynym jego minusem jest fakt, iż noclegi w Zakopanem, najczęściej są bardzo kosztowne. Dla większości osób piękne widoki, jakie roztaczają się z okien pensjonatów i hoteli są wystarczającą rekompensatą za to, jak wielką cenę trzeba zapłacić za pobyt. W czasie lata można zdobywać szczyty, jakie nie są dostępne dla amatorskich wspinaczy w czasie zimy.

Reklama

 

Lato w Tatrach jest najbardziej odpowiednim momentem na wejście na Giewont, czy Nosala. Morskie Oko w tym czasie również wygląda oszałamiająco, a dla osób, jakie lubią wyzwanie, najlepszym sposobem będzie pójście nad nie, poprzez Dolinę Pięciu Stawów, jaka jest niezwykle wymagającym szlakiem, jedynie dla tych osób, które naprawdę są gotowe na podjęcie dużego wysiłku. Wybierając, również w czasie wakacji letnich, pensjonaty czy hotele w Zakopanym, trzeba mieć na uwadze nie tylko ich ceny, ale również swoje oczekiwania. Lubiąc spokój, ciszę, piękno przyrody, warto jest zdecydować się na nocleg na obrzeżach miasta, ponieważ tam na pewno wszystko to się znajdzie. W czasie lata spacery, jakie z obrzeża trzeba czynić do centrum, jeśli chce się zrobić zakupy, są jedynie prawdziwą przyjemnością i możliwością zapewnienia sobie aktywnego wypoczynku, nie trzeba więc posiadać auta. Z kolei jeśli ceni się sobie atmosferę miasta, bliskość rozrywek i innych ludzi, to idealne będą noclegi blisko Krupówek. Wówczas będzie się w samym centrum miasta i najważniejszych wydarzeń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Krupówki są najdroższym miejscem w Zakopanym. Nie każdą osobę będzie więc stać na wynajęcie tam pokoju.

Większość osób, w dobie kryzysu oraz licznych problemów finansowych, stara się oszczędzać na wyjazdach wakacyjnych i wynajmować możliwie jak najtańsze pokoje. Nie zawsze jednak jest to odpowiednie odejście, ponieważ tani przeważnie oznacza, że również nie najlepszy. By mieć pewność, że nocleg będzie spełniał nasze oczekiwania finansowe, trzeba go poszukać na miesiąc często nawet więcej, wcześniej niż zamierza się wyjechać. Szczególnie kosztowny jest nocleg w centrum Zakopanego, jednak wynajęcie pokoju na obrzeżach również może być komfortowe. Zakopane nie jest dużym miastem, wszędzie jest blisko, nie trzeba nawet jeździć samochodem, ponieważ spacer po tak pięknym i tętniącym życiem mieście, jest wyjątkowa przyjemnością. Chcąc oszczędzić na wyjeździe można dodatkowo zrezygnować z posiłków serwowanych w hotelach i przygotowywać je samodzielnie, chociaż oczywiście na wakacjach może to być jedynie przykry obowiązek. Najbardziej rozsądnym sposobem będzie zdecydowanie się na taki pensjonat czy ośrodek, w jakim się już było wcześniej, tudzież jaki jest polecany przez rodzinę i znajomych. Wówczas będzie się miało pewność zadowolenia.

Mimo wszystko, gdziekolwiek by się nie zatrzymać, Zakopane na pewno pozostawi po sobie bardzo wiele pięknych wspomnień i będzie się chciało do niego wracać nie tylko w czasie lata, ale również w zimę. To miasto ma w sobie prawdziwą magię, świetną atmosferę, pewien szczególny klimat o każdej potrze roku, warto jest więc je odwiedzić.

Stopka autorska: zakobooking.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 4)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Moim zdaniem jeśli chodzi o „spacer” Doliną Pięciu Stawów i osoby które jeszcze ich nie widziały najlepszym rozwiązaniem jest wejście na szlak od strony Morskiego Oka, pierwszy widok na Dolinę jest po prostu oszałamiający 🙂

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz