Zakopane, Zakopane, trzy może nawet cztery dni…

„Zakopane, Zakopane, trzy może nawet cztery dni…” jak śpiewała dość dawno Maryla Rodowicz. Zapewne obecne pokolenie piosenki tej już nie kojarzy, ale Zakopane cieszy się niesłabnącą renomą. Czyste powietrze, piękno gór, regionalne wyroby, góralska gwara i muzyka, tworzą klimat, do którego chce się powracać.

Reklama

Podstawą oczywiście jest odpowiedni nocleg, a Zakopane ma tu wiele możliwości: agroturystyka, pensjonaty, kwatery prywatne, domy wczasowe – jest w czym wybierać. Rozpiętość cen powoduje, że właściwie bez trudu znajdziemy coś na naszą kieszeń. W sezonie ze znalezieniem noclegu może być kłopot, ale poza sezonem możemy spokojnie zaryzykować przyjazd bez rezerwacji pokoju. Pytanie tylko, jaki okres czasu możemy zaliczyć do, a jaki poza sezonem, ponieważ tak naprawdę znajdziemy tu atrakcje przez okrągły rok. To oczywiście powoduje niezmiennie tłumy „ceprów”, przechadzających się po Krupówkach, bądź też delektujących się jadłem w sporej liczbie restauracji, jadłodajni, snack barów i innych. Nie brakuje tu także kawiarni, cocktail-barów, lodziarni, ciastkarni, a wszystko to poprzeplatane jest stoiskami z najprawdziwszymi oscypkami, rozmaitego rodzaju: owczych, krowich, mieszanych, wędzonych, niewędzonych, słonych i mniej słonych, ale zawsze zachwalanych z humorem iście góralskim przez tubylców-sprzedawców.

Wspomnieć jeszcze należy o swetrach z owczej wełny, skarpetach, rękawicach i innym przyodziewku, który bez problemu nabędziemy. Oczywiście Zakopane to nie tylko folklor, ale też przedmurze wielkiego świata. Turyści z różnych krajów przyjeżdżają odpocząć na łonie przyrody, czy to w lecie na wędrówkach po sławnych szczytach i równie sławnych dolinach, czy też w zimie na nartach i deskach snowboardowych. A jeśli nie mamy ochoty na wysiłek fizyczny, zawsze można po prostu „nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko w cieniu pić…” jak radzi Ryszard Rynkowski w swojej piosence Jedzie pociąg z daleka…

W atrakcyjnym spędzaniu czasu pomogą nam punkty informacji turystycznej, biura turystyczne, a także przewodniki, informatory. Bo niewątpliwie warto także odwiedzić „ościenne miejscowości”, jak na przykład Nowy Targ z pysznymi lodami, Szaflary z basenami termalnymi, Ludźmierz z Sanktuarium Maryjnym i wiele innych. Jeśli przyjedziemy do Zakopanego i będziemy korzystać z jego uroków w sposób najbardziej nam odpowiadający, to prawdopodobnie nasz pobyt nie będzie trwać „trzy, może cztery dni”, ale przedłuży się do kresu możliwości i, co więcej, nie będzie  aktem jednorazowym.

Stopka autorska: nocleg Zakopane

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

 1. avatar

  Dobry artykuł, jednak co do punktów informacji to będę się kłócił.
  Powstające nowe Msity itp punkty informacji nie spełniają swoich zadań.
  Powstają nowe, żeby kasę stale wyciągać z Unii a poprzednie są porażką informacji.
  w Zakopanem mieszkam i wiem jak to działa. pozdrówka

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Dodaj komentarz