Bezpieczny zakup działki nad morzem

Własny dom w atrakcyjnej okolicy, to jest w takim miejscu gdzie jest cicho i spokojnie. To marzenie niejednego człowieka. Posiadanie spokojnego domu kusi tym bardziej, że często opłaca się to bardziej niż zakup własnego mieszkania. Taka sytuacja wiąże się głównie z dużymi aglomeracjami miejskimi. W tym ostatnim przypadku cena za metr kwadratowy jest tak wysoka, że staje się ceną nieosiągalną dla zwykłego śmiertelnika. Co gorsza – zmiany w przepisach prawnych (w programie „Rodzina na swoim” jeszcze bardziej komplikują sytuację).

Reklama

Istnieją jednak rozwiązanie coraz częściej wybierane jako interesująca alternatywa. Tym rozwiązaniem są atrakcyjnie położone działki nad morzem, które można kupić po stosunkowo atrakcyjnych cenach. Warto jednak zastanowić się nad tym, co należy do nas, aby działkę tę zakupić beż żadnych nieprzyjemnych rozczarowań. Z czym powinniśmy się zapoznać? Jakie informacje o działce pozyskać, by później w spokoju (po udanej transakcji zakupu) móc skupić się już tylko na wykorzystaniu nabytej nieruchomości?

Sprawdzenie stanu prawnego interesującej nas nadmorskiej działki

Przed zakupem należy zapoznać się ze stanem prawnym działki. Zatrzymajmy się w tym miejscu i zastanówmy się nad tym, co to rzeczywiście oznacza. Zorientujmy się również, czego od nas wymaga takie zalecenie. Czy jest ono rzeczywiście uzasadnione?

Działka na sprzedaż w Gąskach

Atrakcyjna działka nadmorska zlokalizowana w takiej miejscowości jak np. Gąski może być bardzo ciekawą alternatywą.!

Zaleca się, by sprawdzić stan prawny oraz skłania się do sprawdzenia dokumentacji. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Dzięki poznaniu aktualnego stanu prawnego danej działki, można później być spokojnym. Niemniej jednak należy wspomnieć, że aby uzyskać pewne informacje, konieczne jest odwiedzenie kilku urzędów. Trzeba więc do tego podejść z wielką cierpliwością, bowiem jest tak, że nie wszystko uda się uzyskać „od zaraz”. Jeśli już dana osoba załatwi wszelkie biurokratyczne sprawy oraz zapozna się z zalecanymi dokumentami, może czuć się pewna, że działka na którą się ona decyduje jest odpowiednia. Wówczas osoba ta może przystąpić do finalizowania transakcji. Warto dodać, iż osoba sprzedająca może posiadać dokumenty, które dotyczą omawianej nieruchomości.

Podkreślić należy, iż w ich przypadku najistotniejsza jest ich data uzyskania. Może się bowiem zdarzyć, iż od tej daty, która widnieje na dokumencie doszło do jakiejś zmiany. Mam tu na myśli zmianę w stanie prawnym. Z tego względu należy podkreślić, iż zasada, która brzmi „zrób to sam” sprawdza się zawsze najlepiej w tej sytuacji.

To tylko część informacji, z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem wiążącej decyzji. Później sam wybór na przykład atrakcyjnej działki nad morzem może wydawać się najmniejszym problemem.

Stopka autorska: działki nad morzem – http://www.dzialkanadmorzem.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar
    Darek Jasiński Odpowiedz 20/02/2013 o 21:39

    Kiedyś sprawdzałem z ciekawości ceny takiego zakupu, to działki nad morzem stoją dość wysoko.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz