Pierwszy zakup fajki i tytoniu – porady

Początki zainteresowania fajczarstwem i sztuką palenia fajki zwykle wiążą się z zasięganiem różnych informacji na temat rodzajów fajek, sposobów palenia i szukaniem porad dotyczących użytkowania. Wiedzę na ten temat łatwo zdobyć, czytając liczne poradniki, z których część zamieszczona jest w internecie. Można się dowiedzieć, czym fajka różni się od cygara i papierosa. W niektórych miastach działają nawet kluby zrzeszające miłośników palenia fajki, a czas wspólnie spędzany urozmaicany jest przez gry karciane i miłe pogawędki,  również na temat artykułów fajczarskich.

Reklama

FajkaLista artykułów, w które musi zaopatrzyć się początkujący fajkarz, obejmuje kilka podstawowych pozycji. Po pierwsze, należy liczyć się z wydatkiem, jakim jest zakup kukurydzianej fajki. Wybór tego tworzywa powodowany jest faktem, że kukurydziana fajka jest mniej kłopotliwa w trakcie eksploatacji i nie wymaga zbyt wielu zabiegów. Ciekawostką jest wymóg posiadania pudełka drewnianych zapałek, gdyż zwykła zapaliczka kupowana w kiosku za kilka złotych zda się, potocznie rzecz ujmując, psu na budę. Niezbędne są także specjalne wyciory, pomocne przy czyszczeniu fajki, a dokładnie ustnika. Wytrawni palacze sugerują przy tym moczenie wyciora przed zastosowaniem w jakimś lepszym trunku, na przykład, koniaku. Wrażenia smakowe na pewno tylko na tym zyskają.

Na liście niezbędnych artykułów widnieje też coś określane jako niezbędnik fajkarza lub po prostu gwoźdź. Element ten służy do ubijania żarzącego się tytoniu podczas palenia. W sprzedaży są dostępne też gwoździe specjalnie dla fajkarzy, jednak nie będzie żadnym wykroczeniem przeciw etykiecie, jeśli właściciel fajki posłuży się zwykłym gwoździem do wbijania w ścianę.

Wreszcie ostatni nieodzowny komponent tego fajczarskiego ekwipunku to tytoń. Na rynku znajdują się setki odmian o mniej i bardziej intensywnym smaku. Podobno cały urok popalania fajki polega na możliwości ciąglego testowania nowych aromatów, pochodzacych z różnych zakątków świata. W każdym większym mieście znajduje się sklep z tymi wyrobami, dystrybuujący przy tym pokrewne towary, jak tabaka i cygara. Kupowanie stacjonarne ma te zaletę, że można powąchać smak, co pomaga się zorientować, czy będzie odpowiadał podczas użytkowania. Początkującym palaczom poleca się tytoń o dość łagodnym smaku.

Jeśli fajka kukurydziana okaże się trafionym zakupem, można zdecydować się na model wrzoścowy. Można też kupić specalną zapalniczkę fajkową, by poczuć się prawdziwym fajkarzem.

Stopka autorska: fajki – http://www.cygara-tyton.pl/pl/c/Fajki/6

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz