Zakup mieszkania – trudny wybór?

Kawalerki, apartamenty, strzeżone, deweloperskie – rynek nieruchomości oferuje nam szereg propozycji, by każdy mógł znaleźć dla siebie wymarzone mieszkanie. Mimo to, zakup nowego mieszkania nie jest taki prosty. Znalezienie odpowiedniego lokum jest bardzo pracochłonne.

Reklama

mały domekPrzeszukiwanie ofert w gazetach czy na stronach internetowych zabiera dużo czasu. Dlatego warto jest wybrać się do takiej instytucji jak biuro nieruchomości. Po przedstawieniu swoich oczekiwań, pośrednik nieruchomości w krótkim czasie może zaproponować kilka ofert. Oczywiście taka usługa nie jest bezpłatna, jeśli któraś z opcji okaże się strzałem w dziesiątkę i klient zdecyduje się na zakup proponowanego mieszkania, zobowiązany jest zapłacić wcześniej ustaloną prowizję. Czy to się opłaca? To zależy czy zależy nam,by szybko kupić mieszkanie czy wolimy się nie spieszyć i kupić po okazjonalnej cenie. Jeśli decydujemy się na to ostatnie to warto pomyśleć o zakupie mieszkania w stanie deweloperskim. Musimy się tu jednak wykazać cierpliwością, ponieważ czas oczekiwania na odbiór kluczy do nowego mieszkania może potrwać nawet do roku.

Kiedy już podejmujemy decyzje o zakupie nowego mieszkania, główne pytanie jakie sobie zadajemy to „czy nas stać?” Ceny mieszkań są bardzo zróżnicowane. Biorąc za przykład mieszkanie dwupokojowe ceny oscylują granicach od 190 tysięcy do 300 tysięcy złotych, a czasami przekraczają nawet pół miliona. Skąd ta rozbieżność? Wpływ na cenę może mieć dzielnica, decydując się na mieszkanie w centrum musimy być przygotowani na wygórowaną cenę, natomiast jeśli chcemy zaoszczędzić, a nie jest przeszkodą dla nas poświęcenie 30 minut na dojazd do centrum to lepiej wybrać peryferie miasta. Również takie udogodnienia jak winda,strzeżone osiedle czy nawet wielkość balkonu to dodatkowy koszt. Niektóre agencje nieruchomości współpracują z bankami, które oferują bardzo korzystne kredyty mieszkaniowe.

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, dlatego jednak bezpieczniej jest się udać do biura nieruchomości, które posłuży nam fachową poradą i wybierze dla nas odpowiednią ofertę dostosowaną do naszych oczekiwań. Pamiętajmy o tym, by myśleć przyszłościowo. Mimo,że teraz winda wydawać by się mogła zbędnym elementem, za kilka lat okazać może być inaczej. Więc zanim pochopnie podejmiemy decyzję co do zakupu mieszkania, powinniśmy pod wieloma kątami przeanalizować nasze potrzeby pamiętając, że skoro jesteśmy młodzi za jakiś czas najpewniej będziemy mieć swoją drugą połówkę, z którą przyjdzie nam spłodzić dziecko i wtedy dodatkowe metry będą jak najbardziej potrzebne.

Stopka autorska: biuro nieruchomości – http://www.eurohaus.nieruchomosci.pl/Oferty

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz