Czym kierować się przy zakupie mieszkania?

Sporo osób chciałoby w końcu zainwestować we własne mieszkanie. Czym kierować się wybierając mieszkanie w Warszawie, a czym kierować się szukając mieszkania w Gdańsku, a może interesują Cię apartamenty w Warszawie lub Wrocławiu? Tak naprawdę nie ma indywidualnych wytycznych – każdy rodzaj nieruchomości (czy to mieszkanie, czy raczej apartamenty) rządzi się wspólnymi cechami co do zasad zakupu. I o nich przeczytasz poniżej.

Reklama

klucze do mieszkaniaCo zrobić, aby zakup mieszkania był inwestycją, a nie bezzwrotnym kosztem generującym coraz to nowe wydatki? Zacznij od tego, aby oszacować budżet, jakim dysponujesz. Potem możliwie dokładnie określ swoje potrzeby i wymagania, a następnie zrób wstępne rozeznanie na rynku i sprawdź ile może Cię to kosztować. Nie tylko w ramach samego zakupu, ale i późniejszej eksploatacji (media, Internet, TV, dojazdy itp.). Jeśli znalazłeś ciekawe lokum, ale ma jakieś wady na przykład związane z nie efektywnym kosztowo ogrzewaniem, warto przemyśleć jego modernizację – dodatkowy wydatek teraz może w przyszłości przynieść Ci niemałe oszczędności. Bierz również pod uwagę koszty konserwacji instalacji i wymiany elementów – co jakiś czas wszędzie trzeba to zrobić.

Kolejna rzecz to lokalizacja i bezpieczeństwo. Koniecznie sprawdź, jakie będziesz mieć dojazdy do pracy – czy nie będą zbyt kosztowne albo nie zabiorą Ci zbyt wiele cennego czasu (jeśli dojeżdżasz autem, to pamiętaj o korkach)? Podobnie, jak wygląda kwestia urzędów, aptek, sklepów i szkoły? Dowiedz się, jak wygląda bezpieczeństwo w dzielnicy, w której upatrzyłeś sobie mieszkanie – to bardzo ważne, szczególnie jeśli wracasz po zmroku do domu albo masz dzieci. Jedna z ostatnich rzeczy to także otoczenie – jakie są plany zagospodarowania, być może za rok stanie obok jakiś zakład przemysłowy. Byłaby to niemiła niespodzianka.

Jak widzisz jest kilka ważnych kwestii, o których należy pamiętać i pomimo, że są one dość banalne, to łatwo o nich zapomnieć.

Stopka autorska: mieszkanie w Warszawie – http://www.rogowskidevelopment.pl/mieszkania-warszawa.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz