Zalety i wady najlepszych kont bankowych

Banki starają się pozyskiwać nowych klientów poprzez wprowadzanie interesujących ofert dotyczących swoich produktów finansowych. Szczególnie w segmencie rachunków osobistych ilość ofert bankowych jest imponująca, są one zwykle dopasowane do potrzeb różnych grup społecznych lub też uniwersalne, często z pakietami różnych ubezpieczeń dołączonymi do konta.

Reklama

pożyczkaW takim gąszczu ofert czasami nie wiadomo, na jaki rachunek się zdecydować, by był optymalnie dopasowany do naszych rzeczywistych potrzeb w tym względzie, a jednocześnie tani w obsłudze. Coraz częściej instytucje finansowe, chcąc przyciągnąć klientów, oferują konta bankowe bez opłat za prowadzenie rachunku, za to dołączają ubezpieczenie, które jest już płatne lub kartę debetową, za której użycie pobierana jest prowizja. Wiedząc o tym, warto pokusić się o sprawdzenie kilku ofert bankowych, by wybrać tę najbardziej według nas optymalną, korzystną finansowo i pod względem możliwości, jakie oferuje.

Czym się wyróżnia dobre konto bankowe?

Na pewno jest to konto internetowe, które zapewnia całodobowy dostęp do naszego rachunku i daje możliwość wykonywania operacji bankowych o każdej porze. Dużą zaletą jest brak miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku, a także za operacje kartą debetową oraz korzystanie z niej. Należy także zwrócić uwagę, czy w ofercie są darmowe przelewy przez internet bez dodatkowych haczyków w postaci na przykład płatnego smsa z autoryzacją operacji. Duża liczba bankomatów z możliwością wypłaty gotówki bez prowizji to dodatkowa zaleta dobrego konta osobistego.

A wady konta, na które warto zwrócić uwagę?

W przypadku banków internetowych problemem może być słaby dostęp, szczególnie w małych miejscowościach, do bankomatów z bezpłatną obsługą. Często banki te nie posiadają także swoich placówek, lub ich liczba jest mocno ograniczona. W przypadku wykonywania wszystkich operacji przez internet nie jest to jednak dużą przeszkodą.

Stopka autorska: konta bankowe – http://oplatybankowe.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz