Zalety płynące z nordic walkingu

Chodzenie z kijkami może być przyjemne. Jest to doskonała forma relaksu dla osób w każdym wieku, bez względu na wagę czy wyjściowy poziom sprawności fizycznej.

Reklama

nordic walkingTakie ćwiczenia wpływają dobroczynnie na układ naczyniowo – sercowy, wzmacniają wszystkie mięśnie i nie obciążają stawów. Półgodzinny trening spala także niepotrzebny tłuszcz.

Jest wiele korzyści płynących z chodzenia z kijkami w rękach, a to co jest najważniejsze to nie potrzeba zaawansowanego sprzętu, aby go uprawiać wystarczą kije nordic walking.

Korzyści zdrowotne nordic walkingu

Dlaczego nordic walking tak korzystnie wpływa na organizm? Regularne ćwiczenia odprężają i wprawiają w lepszy nastrój oraz są wykonywane na świeżym powietrzu. Nordic walking to także świetna okazja do treningów w grupie. Wzajemna motywacja i dobra zabawa sprzyjają uzyskaniu lepszych efektów i poprawy sprawności ruchowej.

Jest on rodzajem treningu zdrowotnego, aktywizuje i wzmacnia 90% mięśni górnej części ciała. Wpływa także na rozluźnienie stawów obręczy barkowej i odcinków górnych kręgosłupa.

To bezpieczna forma aktywności fizycznej. To stosunkowo prosta forma ćwiczeń dla osób dopiero zaczynających przygodę z nim. Dzięki temu, że kijki stanowią pewne przedłużenie ciała, pochłaniają część ciężaru osoby ćwiczącej. Dzięki temu plecy są bardziej rozluźnione.

Ponadto dobrze wpływa także na ducha. Odstresowuje i rozluźnia, a zwiększona ilość endorfin wydzielanych podczas wysiłku, wprawia w bardzo dobry nastrój. Jest to sport, który można praktycznie wszędzie uprawiać: w parku, w lesie, w górach czy nad morzem, więc kije nordic walking można zabrać ze sobą gdziekolwiek się wybieramy.

Sekret tkwi w kijkach

Chodzenie przynosi wiele korzyści dzięki specjalnym kijom nordic walking. Wpływają na postawę oraz utrzymanie równowagi, podczas chodzenia po nierównym terenie.

Sylwetka jest bardziej wyprostowana, co wpływa na odciążenie pleców. Aktywizują one barki i łopatki do pracy. Dzięki kijom nordic walking możliwe jest utrzymanie optymalnego ośrodka ciężkości. Ma to wpływ na zapobieganie urazów kończyn dolnych.

Iść po zdrowie

Chodzenie z kijkami nordic walking to przyjemność i trening w jednym. Jednak aby ćwiczenia były wydajne, bardzo ważna jest odpowiednia technika chodzenia. Nie wystarczy iść przed siebie.

Trzymając się wytycznych, osiągniemy lepsze rezultaty. Należy pamiętać o wyprostowanych plecach, kroki powinny być dłuższe niż podczas normalnego chodzenia, aby osiągnąć efekt rozciągania.

Kończyny górne i dolne pracują zgodnie z naturalnymi ruchami, które są naprzemienne. Ręce nie powinny być uniesione wyżej niż do linii pępka.

Można także zapisać się na ćwiczenia nordic walking do wyszkolonych instruktorów. Pomogą w opanowaniu techniki chodzenia z kijkami oraz ułożą odpowiedni program treningowy.

Nordic walking należy do takich form aktywności fizycznej, która nie wymagają dużego wkładu finansowego i czasowego. Korzyści płynące będą bardzo szybko widoczne jeśli będziemy ćwiczyć regularnie, wykorzystując właściwą technikę chodzenia.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz