Żaluzje i ich zalety

Właściwie od niepamiętnych czasów człowiek szuka nowych rozwiązań, które ułatwią mu i umilą życie. Dlatego też rozwój techniki jest tak dynamiczny, a liczba nowoczesnych rozwiązań aż tak ogromna.

Reklama

drewniane żaluzjeWspomniana nowoczesność dotyczy oczywiście także kwestii wyposażenia domu. To w nim człowiek spędza ogromną część swego życia i chce, aby była to część mile spędzona. Dlatego elementem wyposażenia wielu domów są dzisiaj żaluzje, w tym także żaluzje automatyzowane, których sterowanie odbywa się za pomocą pilota. Jeśli przytoczymy sobie funkcje, jakie żaluzje pełnią i pomyślimy, ile razy dziennie zwijamy je i rozwijamy, zrozumiemy, że automaty do żaluzji wprowadzają niewątpliwie odrobinę komfortu do naszego życia.

Cóż takiego więc dają nam żaluzje? Po pierwsze, są wspaniałym izolatorem ciepła w nocy. Żaluzje mogą być wykonane z trzech rodzajów materiału. Ich listewki mogą zostać wykonane z drewna, aluminium bądź plastiku, wybór należy do nas. Bez względu jednak na materiał, połączone są przegubowo, co umożliwia ich zwijanie, na specjalną rolkę a następnie rozwijanie. I chociaż wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, dobre żaluzje potrafią aż do 40% ograniczyć straty ciepła każdej nocy. Są one ponadto doskonałą ochroną przed hałasem oraz włamaniem.

żaluzje

Również w ciągu dnia pełnia one szereg ważnych funkcji. Przede wszystkim są doskonałą ochroną przez słońcem. Jak żaden inny rodzaj osłon okiennych, żaluzje potrafią w samo południe stworzyć w naszym mieszkaniu atmosferę ciemnej nocy, co szczególnie latem jest przydatne, gdy temperatury na zewnątrz są wysokie.

Wszystkie te funkcje sprawiają, że właściwie kilka razy dziennie podchodzimy do naszych okien, aby żaluzje złożyć, a następnie rozłożyć. A wystarczy ich pełna automatyzacja, abyśmy siedząc wygodnie przy stole, czy leżąc na kanapie, mogli ustawić je zgodnie z naszymi potrzebami. Możemy także zaprogramować je na otwieranie i zamykanie o określonej godzinie, co jest szczególnie przydatne, kiedy na dłuższy czas wyjeżdżamy z domu. Pozwala to nie tylko na ochronę mieszkania przed wpływem czynników atmosferycznych, ale także symuluje naszą obecność, co skutecznie może odstraszyć włamywaczy.

Poza tym liczni eksperci, opierając się na wynikach światowych badań podkreślają, że stosowanie automatycznych rozwiązań pozwala nam na znaczne oszczędności energii, co z kolei wpływa pozytywnie na stan naszej ekologii.

Stopka autorska: żaluzje – http://www.somfy.pl/home/discover/our_products/outdoor_venetian_blind.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz