Zamki szyfrowe i ich zalety

Zamki w drzwiach montowane są w celu zabezpieczenia obiektu. W zależności od stopnia bezpieczeństwa wyróżnia się rozbudowaną gamę zamków. Najprostszy zamek zamykamy jest na klucz, te najbardziej zaawansowane otwierają się po wprowadzeniu szyfru. Łatwiej jest wedrzeć się do wnętrza posługując się wytrychem, aniżeli złamać kilkucyfrowy kod. Stąd też zamkom szyfrowym przypisuje się najwyższą rangę bezpieczeństwa.

Reklama

zamki szyfroweZamki szyfrowe instalowane są obiektach przemysłowych, w biurach, a także w obiektach prywatnych, użyteczności publicznych czy w blokach. W zależności do stopnia zaawansowania i miejsca przeznaczenia wyróżnia się wiele ich rodzajów.

Zamki szyfrowe mogą być zainstalowane na zewnątrz budynku, a także wewnątrz. Te pierwsze odróżniają się od zamków wewnętrznych obudową. Jest ona dodatkowo wzmocniona, by sprostać wymagającym potrzebom atmosferycznym. Przedostanie się wilgoci do wnętrza urządzenia, mogło by go uszkodzić, a co za tym idzie uniemożliwić otwarcie drzwi lub bramy.

Z uwagi na wyposażenie zamka, rozróżnia się zamki szyfrowe, które wyposażone są w czytnik linii papilarnych, kamery termowizyjne i inne gadżety zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo obiektom. Zamki szyfrowe wyposażone w kamery umożliwiają podpatrzenie przybywającego gościa. Chętnie są one instalowane w biurach i coraz częściej zaopatrują się w nie klienci na potrzeby prywatne. Bowiem kiedy zamek szyfrowy jest zainstalowany przy bramie, osoba przybywająca do domu po zadzwonieniu dzwonkiem uruchamia kamerę, wówczas przebywając w domu nie musimy wyglądać przez okno, wystarczy spojrzeć na ekran, by dowiedzieć się kto przybył. Kamerę przy zamku również można ustawić, by mogła nieustannie pracować, przez co zawsze możemy podejrzeć co dzieje się przed bramą.

Takie zamki szyfrowe zapewniają wysokie bezpieczeństwo obiektom. Wyposażają się w nie bloki. W tym przypadku są one połączone z domofonem. Osoba będąca mieszkańcem bloku otworzy drzwi zewnętrze po wprowadzeniu numeru swojego mieszkania i przypisanego klucza otwierającego drzwi.

Stopka autorska: Zamki szyfrowe – http://www.atline.pl/list,sort,23.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz