O czym należy pamiętać kupując i wręczając zaproszenia ślubne?

zaproszenia ślubneJesteśmy narodem, który bardzo ceni sobie tradycję. Od wieków kultywujemy wiele zwyczajów, które zostały nam przekazane przez naszych przodków. Jesteśmy bardzo mocno związani z naszą kulturą. Być może dlatego tak surowo przestrzegamy niektórych zasad panujących przy przygotowaniach ślubnych. Wprawdzie zdarzają się sytuacje, kiedy rezygnujemy z niektórych obrzędów lub zmieniamy pewne przyzwyczajenia; urządzamy śluby w inne dni niż sobota, przygotowujemy skromne przyjęcia zamiast wystawnych wesel lub decydujemy się na zaskakujące stroje. Jednak to, co zazwyczaj pozostaje niezmienione to wysyłanie zaproszeń ślubnych.

Reklama

Myśląc o zaproszeniach, zawsze zadajemy sobie pytanie: jak powinny one wyglądać? Zazwyczaj jest to sprawa indywidualna i decyzja o tym jakie będą te zaproszenia, decydują przyszli małżonkowie. Są jednak pewne zasady, które od lat ukształtowane zostały w naszej rodzimej tradycji. Pierwsza i elementarna zasada zobowiązuje nas, by zaproszenia weselne były stosowne i eleganckie oraz by zawierały wszystkie niezbędne informacje. Nie możemy przecież pozwolić sobie na żadne zaniedbanie z naszej strony, które spowodowałoby jakiekolwiek niezrozumienie u zaproszonych przez nasz gości. Muszą oni znać dokładną datę, godzinę oraz miejsce zaślubin.  Na zaproszeniu powinien być także podany rodzaj przyjęcia. Nie urządzamy już tak często tradycyjnych, dużych przyjęć. Mamy do dyspozycji: lampkę wina, lunch, koktajl, obiad, przyjęcie bufetowe, garden party oraz tradycyjne wesele do rana.  Warto o tym napisać w zaproszeniu, gdyż będzie to niezwykle pomocna wskazówka dla gości: będą wiedzieli w co się ubrać i ile czasu poświęcić na tę uroczystość. Pamiętajmy, że zadowolenie naszych gości to już połowa sukcesu całej imprezy!

Przygotowując zaproszenia, miejmy wciąż na uwadze, że są one przeznaczone właśnie dla tych, którzy przybędą na naszą uroczystość. Zadbajmy więc, by ich niczym nie urazić; ani wyglądem zaproszenia (powinno być niezwykle schludne, niepozaginane), ani treścią, ani sposobem wręczania. Pamiętajmy o prawidłowej odmianie nazwisk, ale także o zaznaczeniu, że zapraszamy singla zawsze wraz z osobą towarzyszącą. Treść zaproszenia warto przeanalizować kilka razy, by nie popełnić żadnego „fo pa” i nie sprawić nikomu przykrości. Dzień zaślubin jest przecież czasem niezwykłej radości.

Kiedy już uświadomimy sobie co zaproszenie powinno zawierać, a czego nie, stajemy przed kolejnym problem: zakupić czy wykonać własnoręcznie? Oba rozwiązania są dobre, jednak warto przemyśleć liczbę gości. Wykonanie 200 lub 300 zaproszeń ślubnych (zdarzają się przecież tak duże wesela) może być wręcz niewykonalne, dlatego wygodniej jest kupić gotowe zaproszenia. Jeżeli natomiast gości nie będzie tak dużo, można pokusić się o przygotowanie oryginalnych zaproszeń, które będą wynikiem własnej inwencji twórczej.

Najważniejsze jest to, by wszystko co robimy i przygotowujemy na tę wspaniałą uroczystość, było takie jak sobie to wymyśliliśmy i wymarzyliśmy.

Stopka autorska: zaproszenia weselne – http://www.zaproszeniaslub.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz